Spoločnosť Google ešte v minulom roku predstavila víziu, v ktorej ukázala nový spôsob hrania hier, pri ktorom stačí používateľovi nainštalovať prehliadač Chrome a bez problémov mohol hrať aj tie najnovšie herné tituly. Všetko bez ohľadu na to, aký hardvér má k dispozícii.

Oficiálne predstavenie už budúci mesiac

Celý projekt je v povedomí verejnosti známy aj ako Netflix of Games, nakoľko princíp hrania spočíva vo využívaní vzdialených serverov, ktoré zaručujú potrebný výkon. Ide tak o známy spôsob tzv. cloud gamingu, ktorý už dnes prevádzkuje viacero spoločností.

Používateľ tak potrebuje len dostatočne rýchle pripojenie a o všetko ostatné sa už postará prevádzkovateľ služby. Navyše s možnosťami a výkonom, aké majú servery Google, ide o veľmi zaujímavú možnosť pre každého, kto si nemôže dovoliť poriadnu hernú zostavu za tisícky eur, prípadne ho nebaví stále dokupovať nové komponenty, aby si mohol zahrať AA tituly na plných detailoch.

Za určitý poplatok to všetko má nahradiť Project Stream, ako priama konkurencia službe GeForce Now od Nvidie. Počas posledných troch mesiacov pritom prebiehala testovacia fáza, ktorá však bez akéhokoľvek vysvetlenia bola pozastavená. Najpravdepodobnejšia možnosť je tá, že sa celý projekt presunul do záverečnej fázy, pričom podľa zdroja už v budúcom mesiaci bude predstavená hotová, plná služba.

Prinesie Google revolúciu hrania?

Stať sa tak má presne 19. marca v San Franciscu, kedy je naplánovaná konferencia vývojárov hier. Očakáva sa uvedenie samotnej služby, ako aj predstavenie hardvéru, ktorý ju bude poháňať. Trojmesačné demo sa zaobišlo bez akýchkoľvek problémov, pričom v plnej verzii je možné očakávať živý čet medzi hráčmi. Ak by sa tak predsa len stalo, gigant ako Google by mohol zmeniť doterajší spôsob hrania, pričom by sa dalo hovoriť doslova o revolúcii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom