banner-nexus-6p
Google dlhé roky ponúkal svoje smartfóny pod značkou Nexus. Aj keď ich ponúkal pod svojím menom, smartfóny vždy robila spoločnosť, s ktorou Google spolupracoval. Nexus zariadenia sa vyznačovali hlavne veľmi dobrou softvérovou podporou. Teraz je línia Nexus ukončená a prichádza nový Pixel, ktorého prvé dva smartfóny uvidíme už čoskoro.

Nedávne informácie naznačujú, že Google predstaví dva nové smartfóny, Google Pixel (kódové označenie Sailfish) a Pixel XL (Marlin) 4. októbra. Zároveň by sa v tento deň mali dať smartfóny predobjednať. Spoľahlivý zdroj Ausdroid tvrdí, že austrálsky operátor Telstra začne prijímať predobjednávky na jeden z Pixel smartfónov práve 4. októbra. To by teda potvrdzovalo, že v tento deň sa bude dať Pixel alebo Pixel XL predobjednať aj vo zvyšku sveta.

LG Nexus 5X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Renders-of-the-HTC-Nexus-Sailfish

Zdroj ďalej dodáva, že oficiálne spustenie predaja Pixel smarfónov v Austrálii je naplánované na 20. októbra. Očakáva sa preto, že približne v rovnakom dátume Google spustí predaj aj na ostatných trhoch. Väčší, Google Pixel XL, ponúkne 5,5″ displej s Quad HD rozlíšením. Google Pixel príde s FullHD displejom s uhlopriečkou 5,5″. Väčšinu špecifikácií budú však nové Pixel smartfóny zdieľať. Oba budú osadené čipsetom Qualcomm Snapdragon 820 doplneným o 4 GB RAM pamäte. Pixel smartfóny taktiež ponúknu duálny 12 MPx zadný fotoaparát spolu s najnovším Androidom 7.1 Nougat.

htc-nexus-2016

Google Pixel aj Pixel XL pravdepodobne vyrobí spoločnosť HTC, ktorá sa tak vráti po šiestich rokoch, kedy naposledy pracovala na zariadení Nexus One. O cene nových Pixel smartfónov zatiaľ nepadlo žiadne slovo, budeme si musieť teda počkať, akú cenovú politiku Google nasadí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom