Smart hodinky mali byť na začiatku predajným trhákom. No ako sa ukázalo časom, až taký záujem nevzbudili a úspešnejšie sa zdajú byť skôr rôzne formy náramkov. Výrobcovia to tak nevzdávajú a vyzerá to tak, že trh o chvíľu obohatí jedna z najväčších technologických spoločnosti.

Neúspech smart hodiniek ovplyvnilo viacero faktorov. Ako relatívne vysoká cena, tak aj ich vývoj, ktorý v poslednej dobe stagnuje a nové modely neprinášajú takmer nič nové. Tento rok by však na trh s hodinkami mala vstúpiť nová spoločnosť, ktorá tu ale nepriamo pôsobí už dlhšiu dobu. Ide o Google, ktorý má pracovať na svojich vôbec prvých smart hodinkách.

Premiéra už túto jeseň

Keď bolo spomenuté, že spoločnosť Google už v tomto segmente figuruje, mali sme na mysli ich operačný systém Wear OS, ktorý je súčasťou viacerých modelov. Ich dizajn je však nezaujímavý a pôsobí zastarane. Je preto logické, že po internete kolujú rôzne správy o tom, že hodinky budú mať debut už v tomto roku na jeseň. Predstavené by mali byť spoločne s telefónmi Pixel a ich názov bude Pixel Watch. Hovorí sa až o troch rôznych modeloch, ktoré nesú pracovné označenie Ling, Triton a Sardine.

To však nemusí hneď znamenať, že budú predstavené tri rôzne hodinky. Skôr by to mohlo znamenať, že existujú tri rôzne verzie. Predstavenie na jeseň je tiež podporené faktom, že na jeseň plánuje spoločnosť Qualcomm predstaviť nový procesor určený priamo pre hodinky. Nový čip má byť predstavený spoločne s „vlajkovými hodinkami,“ pričom by malo ísť práve o tie od Googlu.

Čo môžeme očakávať?

Určite sa môžeme tešiť na integráciu Google Asistenta, ktorý by mohol byť veľkým lákadlom. Ten bude plne prispôsobený na hodinky a taktiež bude spolupracovať aj s ostatnými aplikáciami. Chýbať by nemalo GPS či rôzne fitness funkcie, ako je meranie tepu, krokomer alebo sledovanie úrovne stresu.

Vďaka novému úspornému procesoru a vyladenosťou systému bude aj výdrž batérie na veľmi dobrej úrovni. So správne nastavenou cenovkou by tak mohlo ísť o veľmi dobrý doplnok k smartfónu. Všetko sa dozvieme už v septembri a uvidíme, čo si pre nás Google pripraví.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom