banner-pixelGoogle. Technologický gigant, ktorý stojí za vznikom éry dnes už populárnych Android smartfónov, započal svoju púť telefónmi s názvom Nexus, ktoré popularitu žali niekoľko rokov. Ich hlavným ťahákom bola práve nízka cena, ktorá ich robila medzi vlajkovými loďami ostatných výrobcov výnimočnými. Postupom času však Google svoju prívetivú cenovú politiku prehodnotil a ceny Nexusov začali rok čo rok narastať.

Tento rok však Nexusom úplne odzvonilo. Google sa rozhodol nahradiť ich novými Pixel smartfónmi, ktoré už vedie pod vlastnou značkou a tvária sa ako domáce produkty giganta. Aj tento fakt možno prispel k tomu, že Google Pixely stoja viac, ako sme si mohli myslieť. Už domácimi, americkými cenami sa pomaly doťahovali na známe iPhony, ktoré v súčasnosti už „titul“ najdrahších smartfónov pomaly strácajú. Ako sme očakávali, slovenská cena Pixelov sa tej americkej vôbec nepodobá a po prevoze z jedného kontinentu na druhý poriadne narástla. Cena 32 GB verzie Google Pixel bola prvými slovenskými e-shopmi stanovená na najnižších 803 €, zatiaľ čo väčší Google Pixel XL začína na mastných 945-eurách. V porovnaní s cenami 32 GB verzie iPhone 7 a 7 Plus sú Pixely drahšie takmer o 150 €!

Google Pixel 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

google-pixel-na-slovensku-2

Zobraziť slovenskú cenu Google Pixel

Zobraziť slovenskú cenu Google Pixel XL

Za čo teda vysolíte minimálne osem stoviek eur? Najnovšie Pixely prichádzajú s výkonným Qualcomm Snapdragon 821 procesorom, ktorý dopĺňa 4 GB operačná RAM pamäť. Model Pixel je kompaktnejší z dvojice a jeho prednú stranu tvorí 5″ FullHD AMOLED displej. Rovnaký displej bol použitý aj v prípade Pixel XL, no jeho uhlopriečka má až 5,5-palcov. Obrovským ťahákom najnovších Pixelov je fotoaparát. Google v tohtoročných vlajkových lodiach použilo 12,3 MPx snímač s clonou f/2.0, ktorý bol prestížnym testom fotoaparátov DxOMark ohodnotený na vysokých 89 bodov. Na trhu so smartfónmi zatiaľ neexistuje zariadenie, ktoré by dostalo vyššie hodnotenie.

TIP: Ako obstál Google Pixel v porovnaní s iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 Edge o titul najlepšieho fotomobilu?

google-pixel-phone-8393

Aj keď kapacity batérií nie sú práve najväčšie, výbornou optimalizáciou systému Google dosiahol perfektné čísla vo výdrži na jedno nabitie. Všetok hardvér smartfónov je zabalený do kovovo-sklenenej konštrukcie, ktorá na zadnej strane obsahuje aj snímač odtlačkov prstov. Samozrejmosťou je aj reverzibilný USB Type-C konektor či plná podpora LTE sietí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom