banner-iphone-7Azda najviac skloňovaným faktorom prvých smartfónov vyrobených samotným Googlom je ich fotoaparát. Kvalitu  fotoaparátov u Pixel a Pixel XL podporilo aj najvyššie hodnotenie od renomovaného portálu DxOMark. Novinky od softvérového giganta pritom podľa odborníkov na slovo vzatých disponujú tým najlepším fotoaparátom spomedzi všetkých smartfónov. Je tomu však naozaj tak?

Táto otázka donedávna trápila aj redaktorov z portálu TheVerge, ktorí sa rozhodli vykonať porovnanie fotoaparátu s tými najlepšími. Vedľa seba sa tak v ostrom súboji postavil samotný Google Pixel, Apple iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 Edge. Hneď na úvod treba povedať, že kvalita fotografií je z veľkej časti subjektívna záležitosť, a tak vaše hodnotenie môže v konečnom dôsledku vyzerať úplne inak. Ako prvé si vezmeme na paškál dynamický rozsah. Po tejto stránke ponúka snímač Pixelu najlepšie výsledky, čo dokazujú priložené fotografie. Snímky vždy potešia skvelým podaním svetla, vďaka čomu sú oveľa viac viditeľné detaily.

Huawei Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Ďalším dôležitým faktorom je farebné podanie. V tejto oblasti sú smartfóny od Apple známe chladnejšími farbami, ktoré však nie každému vyhovujú. Naopak S7 Edge zas ponúka farby mierne presaturované. Farebné podanie Pixelu sa zas nachádza niekde uprostred a jeho výsledky sa zrejme najviac podobajú skutočným farbám. Presuňme sa však k ďalšej časti, ktorou je ostrosť. Táto séria fotografií bola zhotovená po 100 percentnom priblížení, aby bol rozdiel čo najviac viditeľný. V ostrosti priložených snímok opäť vedie smartfón od spoločnosti Google, no treba povedať, že vyhladzovanie zvláda lepšie konkurenčný Samsung. iPhone 7 túto úlohu nezvládol práve najlepšie a nedokázal vykresliť toľko detailov ako ďalšie dve zariadenia.

Pri väčšine smartfónov sme zvyknutí, že v zhoršených svetelných podmienkach rapídne klesá kvalita výsledných fotografií. V poslednom čase sa však toto zhoršenie znižuje, čoho je táto špičková trojka žiarivým príkladom. Každý z týchto smartfónov si v zhoršených svetelných podmienkach počína náramne dobre, a preto je veľmi zložité určiť víťaza. Pri detailnejšom skúmaní však badať na fotografiách z Pixelu väčšiu dávku šumu ako na snímkach zo smartfónov konkurencie. V rýchlosti otvárania aplikácie Fotoaparátu, rýchlosti zaostrovania a zhotovovania snímkov je podľa portálu TheVerge víťazom S7-ka, no Pixel aj iPhone 7 za ňou zaostávajú len o malý kúsok.

Ako však znie záverečné zhodnotenie? Google Pixel nepochybne doznal svojich kvalít a vo väčšine situácií dokáže vytvárať lepšie snímky ako konkurencia. Stále sa však nájdu isté momenty, kedy môže vyzerať lepšie fotografia pochádzajúca z vlajkových lodí Samsungu či Applu. Napriek tomu však musíme uznať, že softvérový gigant rozhodne netáral len tak do vetra, keď vyhlásil, že Google Pixel / Pixel XL disponuje najlepším fotoaparátom spomedzi všetkých smartfónov sveta. Snímač z Pixelov sa totižto najviac približuje skutočnosti a to je predsa alfa a omega celej kvality fotografií, no nie?

TIP:Google Pixel má vynikajúcu výdrž batérie, dokazujú to prvé testy

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom