banner-nexus-6p


O veľmi očakávaných smartfónoch Google Pixel a Pixel XL sa hovorilo už dlho pred oficiálnym predstavením, no dlho sa ešte aj bude. Google tento rok stavil na svoje vlastné sily a svoje novinky prezentuje ako #vyrobenéGooglom. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aj keď sa špekuluje o tom, že vo výrobe najnovších Google Pixel a Pixel XL zariadení má prsty známy taiwanský výrobca HTC, samotný americký gigant ich prezentuje ako svoje vlastné výrobky. O tom však teraz reč nebude. Už vieme, čo všetko novinky tohto „trendsettera“ v oblasti smartfónov ponúkajú, no ich ceny neboli úplne známe. Keďže sám Google spustil predpredaj najhorúcejších smartfónov v Nemecku a Anglicku, máme možnosť nahliadnuť aj na oficiálne európske ceny, ktoré sú od tých amerických na míle vzdialené.

Huawei Nexus 6P 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

google-pixel-ceny

Za prémiovú konštrukciu, výkonný Snapdragon 821 procesor, 4 GB RAM pamäte, 5″ FullHD a 5,5″ QuadHD displej, vôbec najlepší mobilný fotoaparát súčasnosti či najnovší Androide 7.1 Nougat si Google pýta mastných 759 €. Toto je však začiatočná cena základného modelu Google Pixel s 32 GB vnútornou pamäťou. Ceny ostatných verzií smartfónu potom stúpajú závratným tempom.

Telefón 32 GB 128 GB
Google Pixel 759 € (579 € v USA) 899 € (669 € v USA)
Google Pixel XL 869 € (689 € v USA) 1009 € (779 € v USA)

Novinky sú dostupné v predobjednávke na oficiálnych stránkach Google už od včerajšieho dňa. Exkluzívny modrý variant dostupný len v Amerike sa dokonca už úplne vypredal. Oficiálna dostupnosť Google Pixel a Pixel XL na Slovensku je zatiaľ otázna.

Tak, čo si myslíte o cenách najnovších Google Pixel smartfónov? Neprehnal to Google s nimi?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
1%
Páči sa mi to
1%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
74%
Neznášam to
24%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]