Kým mnohí svetoví výrobcovia smartfónov už svoje nové modely predstavili, Google si túto príležitosť opäť odkladá na záver roka. Google Pixel 3 a Pixel 3 XL sú jednými z najočakávanejších kúskov, no fanúšikovia sa ich môžu dočkať znova v októbri, avšak ich vylepšenia budú stáť viac.

Línia smartfónov Nexus od Googlu bola podľa mnohých iba pre technologických fajnšmekrov, ktorí chceli mať vo svojom zariadení moderné technológie a čistý Android. Postupom času však spoločnosť prestala s výrobou týchto modelov a nahradila ich omnoho lepšou triedou Pixel smartfónov. Tie boli pre zákazníkov lákavejšie tiež kvôli svojmu pestrému vzhľadu a pritiahli tak k sebe aj bežných používateľov.

Dodrží Google tradíciu?

Aktuálne sa Google chystá predstaviť už 3. generáciu tejto línie modelov, ktorá by mala na svet zavítať uprostred jesene ako tomu bolo doteraz. Oficiálny dátum premiéry modelu Pixel 3 a Pixel 3 XL zatiaľ nebol prezradený, rovnako ako ich cenovky. Môžeme sa tak zatiaľ len domnievať, kedy presne tieto novinky debutujú a za aké ceny si ich zákazníci budú môcť kúpiť. Prví zástupcovia rodiny Pixel smartfónov boli predstavení 4. októbra počas konferencie „Made by Google“. Do predaja sa menší i väčší z dvojice dostal len 16 dní po premiére.

Nenechaj si ujsť
Na výrez v displeji staví už aj Google. Uniknuté fotografie potvrdili prítomnosť v Pixel 3 XL

Nástupcovia prvej generácie sa nám oficiálne ukázali v minulom roku na predstavení opäť 4. októbra. Google ale tentokrát spustil predaj týchto modelov o 15 dní neskôr. Deň, kedy Google Pixel 2 a Pixel 2 XL vstúpili do predaja, vychádzal na 19. októbra, teda v predposledný štvrtok v mesiaci.

Google sa tak aj teraz môže rozhodnúť predstaviť pripravovanú generáciu nových smartfónov 4. októbra a ich predaj spustiť 18. októbra. Isteže, rozhodnutie spoločnosti sa môže zmeniť mávnutím ruky. Tento dátum však vidia mnohí ako jeden z najreálnejších pre premiéru Pixelu 3 a Pixelu 3 XL.

Vyššie ceny sa nemusia páčiť všetkým

Spoločnosť do svojej novej pýchy taktiež investuje mnoho vylepšení, ktoré zasiahnu nielen hardvér, ale aj softvér smartfónov. Tie môžu prísť v 64 GB a 128 GB verziách. Zvyšovanie cien týchto zariadení nie je žiadnym novým trendom. K ostatným výrobcom sa tak už na jeseň môže pridať aj Google, ktorý zrejme zvýši predajnú sumu oboch noviniek. Nie je však isté, či sa bude jednať len o pár eur, alebo bude zdražovanie razantnejšie.

Pokiaľ by sa Google uchýlil k horšej z týchto možností, ceny by mohli vzrásť aj o niekoľko desiatok eur. Predajná suma však bude ovplyvňovať aj záujem zákazníkov, ktorým sa ale zdražovanie rozhodne nepáči. Ak však spoločnosť ukáže takú výbavu a možnosti, ktoré by za vyššiu cenu stáli, je pravdepodobné, že záujem o nové Pixely bude opäť vysoký.

Rozhodne si zaslúžia pozornosť

Všetko ale záleží od samotného Googlu, ktorý sa do októbra môže rozhodnúť všelijako. Nateraz nám teda neostáva nič iné, len si počkať na ďalšie informácie a neskôr aj na oficiálne správy spoločnosti. Súčasné vlajkové lode Google sú však veľmi vysoko hodnotené a tak by sme rozhodne mali dávať dobrý pozor aj na ich pokračovateľov.

Je pravdou, že smartfóny tohto giganta nie sú tak všeobecne známe ako napríklad iPhony alebo Galaxy zariadenia od Samsungu, avšak kvalitou dosahujú rovnako najvyššiu úroveň. Google má pritom z Android výrobcov najväčší potenciál optimalizovať softvér priamo pre svoj produkt. Spoločnosť už zároveň potvrdila, že v oblasti fotoaparátov dokáže zázraky aj s jediným snímačom. Potenciálne by teda mohli byť modely Pixel 3 adeptmi na smartfóny roka, uvidíme však čo nám nakoniec Google predvedie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom