Počas vianočných sviatkov mnohí radi svojich blízkych obdarujú nielen ponožkami, ale aj novým smartfónom, ktorý im má vyčariť úsmev. Napriek správam o problémoch s obrazovkami a reproduktorom sa pod stromčekom najčastejšie ocital Google Pixel 2 a Pixel 2 XL. Štatistiky ukázali, že tieto dva kúsky za posledný víkend zaznamenali najväčší počet nových aktivácií.

Pri výbere vianočného darčeka rozhodne zohráva veľkú rolu aj cenovka, ktorú sa obchodníci pred sviatkami snažia upraviť, aby nalákali množstvo zákazníkov. Nové Pixely 2. generácie boli v porovnaní s konkurenciou počas Vianoc populárnejšie aj vďaka akciám operátorov a elektroobchodov v USA. Štatistiky po Vianociach priniesla spoločnosť Localytics, ktorá sa zamerala na najviac aktivované smartfóny posledných Vianoc.

Google Pixel 2 tromfol tých najväčších rivalov

Menší Pixel 2 si v tomto období pripísal až 38,61 % aktivácií spomedzi smartfónov. Jeho väčší súrodenec, Google Pixel 2 XL, za ním zaostával len o 7,2 %. V porovnaní s konkurenciou sa tejto dvojici darilo najlepšie, a tak si niektorý z týchto dvoch kúskov našlo pod stromčekom mnoho používateľov. O čosi menej populárnym počas Vianoc bol výročný iPhone X, ktorý sa zaslúžil o 28,72 % všetkých aktivácií. Na 4. a 5. mieste ho nasledoval tohtoročný iPhone 8 a jeho verzia „Plus“. Novinky od Samsung sa však príliš nevyšvihli. Kým Samsung Galaxy S8 zaznamenal len 2,78 % aktivácií, drahšej Note 8-ke sa darilo o čosi lepšie a postarala sa o 9,5 % aktivácií.

Nenechaj si ujsť
Používatelia Google Pixel 2 XL hlásia ďalší problém

Napriek tomu, že iPhony v tomto súboji porazili Samsungy, čísla, ktoré dosahovali v roku 2015, sa zrejme tak skoro nezopakujú. V poslednom období sa čoraz viac používateľov obracia práve na výročný iPhone X. Tí, ktorým sa zdá táto novinka drahá, obracajú svoj zrak na starší iPhone 7.

Google Pixel 2 za najnižšiu cenu v celej Európe
Rýchle dodanie bez ďalších poplatkov

Napriek veku ale mnohí nepohrdnú ani modelom 6S či ešte starším iPhonom 6, ktorých ceny sú omnoho prijateľnejšie ako u vyššie spomínaných kúskov. Žiaden z nich totiž nie je z toho lacného „súdka“, no počas najkrajších sviatkov roka mnohých zlákali práve rôzne zľavy. Daroval si niekomu zo svojich blízkych pod stromček niektorý z týchto smartfónov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú