Počas vianočných sviatkov mnohí radi svojich blízkych obdarujú nielen ponožkami, ale aj novým smartfónom, ktorý im má vyčariť úsmev. Napriek správam o problémoch s obrazovkami a reproduktorom sa pod stromčekom najčastejšie ocital Google Pixel 2 a Pixel 2 XL. Štatistiky ukázali, že tieto dva kúsky za posledný víkend zaznamenali najväčší počet nových aktivácií.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pri výbere vianočného darčeka rozhodne zohráva veľkú rolu aj cenovka, ktorú sa obchodníci pred sviatkami snažia upraviť, aby nalákali množstvo zákazníkov. Nové Pixely 2. generácie boli v porovnaní s konkurenciou počas Vianoc populárnejšie aj vďaka akciám operátorov a elektroobchodov v USA. Štatistiky po Vianociach priniesla spoločnosť Localytics, ktorá sa zamerala na najviac aktivované smartfóny posledných Vianoc.

Google Pixel 2 tromfol tých najväčších rivalov

Menší Pixel 2 si v tomto období pripísal až 38,61 % aktivácií spomedzi smartfónov. Jeho väčší súrodenec, Google Pixel 2 XL, za ním zaostával len o 7,2 %. V porovnaní s konkurenciou sa tejto dvojici darilo najlepšie, a tak si niektorý z týchto dvoch kúskov našlo pod stromčekom mnoho používateľov. O čosi menej populárnym počas Vianoc bol výročný iPhone X, ktorý sa zaslúžil o 28,72 % všetkých aktivácií. Na 4. a 5. mieste ho nasledoval tohtoročný iPhone 8 a jeho verzia „Plus“. Novinky od Samsung sa však príliš nevyšvihli. Kým Samsung Galaxy S8 zaznamenal len 2,78 % aktivácií, drahšej Note 8-ke sa darilo o čosi lepšie a postarala sa o 9,5 % aktivácií.

Nenechaj si ujsť
Používatelia Google Pixel 2 XL hlásia ďalší problém

Napriek tomu, že iPhony v tomto súboji porazili Samsungy, čísla, ktoré dosahovali v roku 2015, sa zrejme tak skoro nezopakujú. V poslednom období sa čoraz viac používateľov obracia práve na výročný iPhone X. Tí, ktorým sa zdá táto novinka drahá, obracajú svoj zrak na starší iPhone 7.

Google Pixel 2 za najnižšiu cenu v celej Európe
Rýchle dodanie bez ďalších poplatkov

Napriek veku ale mnohí nepohrdnú ani modelom 6S či ešte starším iPhonom 6, ktorých ceny sú omnoho prijateľnejšie ako u vyššie spomínaných kúskov. Žiaden z nich totiž nie je z toho lacného „súdka“, no počas najkrajších sviatkov roka mnohých zlákali práve rôzne zľavy. Daroval si niekomu zo svojich blízkych pod stromček niektorý z týchto smartfónov?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
60%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]