Mnoho výrobcov už svoje vlajkové lode pre tento rok predstavilo. Samsung sa prezentuje svojimi Galaxy S8-čkami, HTC modelom U11, Sony sa chváli Xperiou XZ Premium a videli sme aj predstavenie Moto Z Play či Xiaomi Mi6. Niektorí výrobcovia sa ale neponáhľajú a svoje vlajkové lode svetu predstavujú neskôr.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

OnePlus 5 bude predstavený už o sedem dní a niekedy po ňom uvidíme aj exkluzívny Essential smartfón, Galaxy Note 8 či nové iPhony. Zabudnúť však nemôžeme ani na spoločnosť Google a jej radu Pixel, ktorá nahradila populárne Nexusy. Aj keď sa niektorým môže zdať, že aktuálne smartfóny Pixel a Pixel XL boli predstavené iba nedávno, v skutočnosti sa už čaká na ich nástupcov. Tí sa budú, pochopiteľne, volať Pixel 2 a Pixel 2 XL. Ak si rád pozeráš koncepty smartfónov ešte pred ich oficiálnym predstavením, tak tento koncept od DBS Designing je práve pre teba. Jeho autor, Muhsin M. Belaal Auckburaully, sa inšpiroval tohtoročným trendom zužovania rámikov okolo displeja.

Google Pixel 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

google pixel 2
zdroj fotografie: Muhsin M. Belaal Auckburaully

Nenechaj si ujsť
Video: Android O konečne prinesie funkcie, na ktoré sme tak dlho čakali

Zadná strana vyzerá byť celá sklenená a jej vyzývavým prvkom je najmä duálny fotoaparát. Luxusné zariadenie je tenké „ako žiletka“ a na jeho ladné krivky je radosť sa pozerať. Autor konceptu zverejnil aj svoju predstavu o špecifikáciách. Nechýba medzi nimi 5.7-palcový QHD+ displej, osemjadrový procesor, 6 GB pamäť RAM, 128 GB interné úložisko či Android 8.0. Pri nových Pixeloch by rád uvítal aj odolnosť voči vode a prachu, 12 MPx hlavný fotoaparát a 3800 mAh batériu. O reálnom dizajne noviniek síce zatiaľ nemáme ani šajnu, ale väčšina fanúšikov by sa dizajnu podobnému z konceptu určite veľmi potešila. Predošlé Pixely svojím dizajnom až tak neohúrili a mnohým ľuďom sa dokonca vôbec nepáčili. Tiež by si bol najradšej, keby sa tento koncept stal reálnym dizajnom nových Pixelov druhej generácie?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
40%
Neznášam to
20%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.