Kým tento rok kladú výrobcovia smartfónov veľký dôraz na dizajn (dobrým príkladom je Galaxy S8), Google si ide svoje. Už pri minuloročných Pixeloch ukázal, že v dizajne má svoj vlastný smer, no najnovšia fotografia druhej generácie šokovala nejedného fanúšika.

Dôvod je jednoduchý — Google Pixel 2 na nej vyzerá absolútne nevkusne a pripomína typické smartfóny spred troch rokov. Nielen, že rámiky okolo displeja ostali výrazne hrubé, ale aj zadný fotoaparát sa zväčšil a jeho umiestnenie je nesymetrické. Fotografia je o to viac znepokojujúca, že pochádza od Evana Blassa, dôveryhodného zdroja neoficiálnych informácií. Pre hrubé rámiky na prednej strane si ale HTC (výrobca Pixelov) možno nájde ospravedlnenie.

Nenechaj si ujsť
Tento dizajn Google Pixel 2 môže všetkých úplne odrovnať. Je naozaj sexy

Môžeme si totiž všimnúť, že na spodnej strane pribudol ďalší reproduktor, čo môže znamenať, že Pixel 2 ponúkne stereo reproduktor — typická vlastnosť vlajkových lodí taiwanského výrobcu spolu s Edge Sense (stláčanie bokov smartfónu pre vykonanie rôznych akcií, ako napríklad spustenie predvolenej aplikácie). Google z výbavy pravdepodobne vynechá aj duálny fotoaparát, čo ale vôbec nie je na škodu, keďže Pixel je podľa DxOMark stále druhý najlepší fotomobil na trhu.

Podľa portálu VentureBeat je potvrdené odstránenie jednej zásadnej vlastnosti — áno, na mysli máme 3.5 mm jack. Google sa tak vydá po stopách Apple, HTC či Xiaomi, ktorí už tento krok dávnejšie spravili. Vyzerá to tak, že Google nechce konkurovať Samsungu alebo Applu bezrámikovým displejom, ale radšej chce používateľom priniesť atypické funkcie. Čo teda hovoríš na tento dizajn Pixelu druhej generácie? Dokážu ho spomínané funkcie ospravedlniť?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom