Niektorí výrobcovia sa s premiérou nových modelov neponáhľajú. Do tejto kategórie patrí aj Google so smartfónmi Pixel . O väčšom kúsku z dvojice, Pixel XL 2, teraz máme ešte lepšiu predstavu, pretože sa na verejnosť dostal ďalší render zobrazujúci jeho dizajn.

O smartfónoch Google Pixel 2 a Pixel XL 2 nie je známych príliš veľa informácií, no teraz sa na svetlo sveta dostali ďalšie rendery. Tie ukazujú možnú podobu väčšieho modelu z dvojice, pričom si zachová podobnosť niektorých dizajnových prvkov s predchodcom. Zadná strana novinky s kódovým označením „Taimen“ znova obsahuje sklenenú časť, no v nej už nenájdeme snímač odtlačkov prstov. Ten sa totiž nachádza o pár milimetrov nižšie v kovovej konštrukcii. Dôvodom jeho oddelenia je menšia plocha skla, ktoré v novom modeli nebude na zadnej stene zaberať toľko miesta. Bude však dostatočne veľké na to, aby poňalo snímač zadného fotoaparátu spolu s prisvetľovacou LED diódou. Samotný fotoaparát môže z konštrukcie mierne vystupovať, čo naznačuje tenký kovový rámik vôkol šošovky.

To najlepšie, čo trh ponúka

Čo však zadnej strane chýba, sú predely pre antény, na ktoré autor konceptu buď pozabudol, alebo sú dokonale zamaskované. Je tiež možné, že sa antény nachádzajú pod sklom, ktoré je schopné prepustiť signál. Pohľad na prednú stenu nám však odhaľuje niečo, čo mnohí od veľkého Pixelu očakávajú. Tým „niečím“ je veľký 6″ AMOLED displej z dielne LG, ktorý má nielen minimálne rámiky, ale disponuje pomerom strán 2:1. Takéto spracovanie obrazovky sa približuje Galaxy S8 od či LG G6, čím mu môže výrobca dodať moderný vzhľad spĺňajúci aktuálne trendy vo svete smartfónov. Sklo tohto renderu je spracované tak, aby pripomínalo 3D zahnutie po okrajoch, no samotná obrazovka je plochá. Možno ťa taktiež upútal nezvyčajne široký reproduktor pre volania. Google ho môže využiť ako súčasť pre sústavu stereo reproduktorov, no zatiaľ nie je nič isté.

zdroj fotografie: Twitter

 

Predpokladá sa však, že za výrobou modelov Pixel 2 a Pixel XL 2 bude stáť spoločnosť LG, ktorá do nich vloží aj možnosť stláčania bočných hrán. Tú sme mali možnosť vidieť pri novom HTC U11 s funkciou Edge Sense. Pri ich stlačení tak zrejme bude môcť používateľ pristupovať k digitálnemu Google Asistentovi, no výrobca môže pridať aj ďalšie možnosti. Bohužiaľ, tento nový render nám neprináša bližšie detaily o prítomnosti 3,5 mm jacku.

Čo to bude všetko stáť?

Napriek tomu to vyzerá tak, že Google Pixel XL 2 bez problémov zapadne medzi konkurenčné vlajkové lode, ktorým sa vyrovná nielen svojim dizajnom. O hardvérovej výbave ale zatiaľ nie je dostupných veľa detailov. Ako pri každom high-end smartfóne, tak aj v tomto prípade môžeme očakávať ten najlepší hardvér, no aj poriadne mastnú cenovku. Všetko však ukáže až čas, ktorý nám už čoskoro rozhodne prinesie ďalšie nové správy aj o menšom z pripravovanej dvojice vlajkových lodí Googlu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom