Platobná služba Google Pay k nám dorazila v priebehu februára a okamžite si ju obľúbilo množstvo používateľov. Bezkontaktné platby máme na Slovensku celkovo veľmi radi a možnosť platiť mobilom umožňuje ďalej rozšíriť súčasný trend. Možnosť transakcií Google Pay teraz nájdeme ešte na viac miestach.

Platby mobilom prostredníctvom Google Pay sú možné na všetkých termináloch, ktoré podporujú bezkontaktné transakcie. V čase predstavenia služby bolo takýchto miest vyše 43 tisíc, používateľ potreboval len Android smartfón s podporou NFC a verziou operačného systému 4.4 a vyššou. Odteraz však bude možné využívať platby Google Pay aj iným, ešte jednoduchším spôsobom. Na Slovensku ich totiž začínajú podporovať aj online predajcovia.

Novinku pre český aj slovenský trh ohlásil Google v spolupráci s firmou Global Payments Europe (GPE), ktorá zabezpečuje transakčné služby predajcom. O téme informuje portál Aktuálně.cz. Nová možnosť prichádza do vyše 1100 e-shopov, ktoré od pondelka, 27. augusta, začínajú podporovať platby prostredníctvom špeciálneho tlačidla GPay. Transakcia cez dané tlačidlo je napojená priamo na platobnú bránu GP webpay a pre používateľa má ako najväčšia výhoda vyplývať úspora času.

Rýchlejšie platby

Po kliknutí na tlačidlo už nebude potrebné vypĺňať žiadne ďalšie formuláre. Stačí, že daná platobná karta bude zaregistrovaná v rámci účtu Google. Pri platbe za tovar následne bude postačovať prihlásenie do svojho používateľského Google konta. Služba už bola aj v súčasnosti dostupná u niektorých globálnych partnerov, avšak výrazné je teraz rozšírenie podpory pre lokálne e-shopy.

Po novom by sme mali nájsť tlačidlo GPay aj v obchodoch ako sú napríklad Datart, Dr. Max či Baťa. Celkovo ich má byť v Česku, na Slovensku a v Rumunsku vyše 1100. Nástup však bude zrejme postupný a v súčasnosti ešte v spomínaných obchodoch danú možnosť neevidujeme.

Podporu priamych platieb mobilom na Slovensku stále nemajú používatelia iPhonov. Apple Pay je dostupné v súčasnosti len na najväčších a najzaujímavejších trhoch a je otázne, kedy dorazí k nám. Čaká sa najmä na iniciatívu Apple, ktorý musí dohodnúť podmienky s bankami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom