Len pred chvíľou sme ťa informovali o tom, že Google spustil funkciu na zisťovanie „plnosti“ verejnej dopravy aj pre Android používateľov. Funkcia zatiaľ funguje iba vo Švédsku a v niektorých veľkých mestách. Ako by to ale vyzeralo, keby ju spustili aj u nás a hlavne teraz pred sviatkami? 

Predstav si, že sa niekam chystáš vlakom. Vlak cestuje z Bratislavy do Košíc, ty však chceš nastúpiť niekde v strede cesty. No netušíš, či je vlak plný, alebo či sa v ňom nachádzajú nejaké voľné miesta. Pomocou tejto funkcie by si to mohol jednoducho zistiť. V žiadnom prípade by sa potom nestalo to, čo študentom, ktorí aktuálne cestujú domov na sviatky.

Klíma nefunguje, vozeň zažil ešte socialistické časy. Trasa: Ba – Košice (Jarka)

Gepostet von Zomri am Freitag, 19. April 2019

No obávame sa toho, že po tom, čo by všetci nahlásili stav tohto vlaku, v centrále Google by neverili a začali by hľadať chybu v kóde funkcie. U nás by sa táto funkcia však dala bez problémov rozšíriť o ďalšie užitočné možnosti. Cestujúci by pomocou nej mohli nahlasovať či ich vlak napríklad horí, alebo si len niekde „podymkáva“.

Určite by sme však neodporúčali implementovať možnosť ohodnotiť kvalitu a zážitok z jazdy, pretože spoje, aký je napríklad ten vyššie, by mali hodnotenie atakujúce najnižšiu možnú hranicu. Nezostáva nám teda nič iné, len študentom a cestujúcim popriať pevné nervy a pamätajte, pokiaľ váš vlak ide, je to ešte dobré.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom