banner-redmi-note-4Tohtoročná konferencia spoločnosti Google, ktorá je naplánovaná na 4. októbra, bude mať určite o niečo väčší význam ako tie, ktoré sa odohrávali posledných osem rokov. Pred ôsmimi rokmi bola totižto predstavená prvá verzia operačného systému Android a vtedajšia konferencia sa navždy zapísala do histórie.

Počas uplynulých ôsmych rokov boli predstavované prevažne nové Nexus zariadenia a nové verzie najpopulárnejšieho operačného systému na svete. Tohtoročná konferencia však bude podstatne iná. Senior viceprezident spoločnosti, respektíve generálny riaditeľ Googlu na sociálnej sieti Twitter zverejnil pred pár dňami nasledujúci status:

„Dnes je to osem rokov od predstavenia prvej verzie Androidu. Mám pocit, že odteraz budeme osem rokov hovoriť o 4. októbri 2016.“

TIP: Pripravované smartfóny Google Pixel: Zložitejší root a vodeodolnosť

Čo teda môžeme 4. októbra čakať? S úplnou istotou môžeme povedať, že sa dočkáme predstavenia nových náhrad za Nexusy, teda Google Pixel a Pixel XL smartfónov. Okrem toho sa povráva aj o Google Home, čo má byť odpoveď na Echo od Amazonu a nový Chromecast Ultra, ktorý by mal užívateľom ponúknuť streamovanie v špičkovom 4K rozlíšení.

google_oct_4_00

Stále to však podľa nás nie je dostatočné na to, aby sa táto konferencia vyrovnala predstaveniu prvého Androidu. Google tak pravdepodobne skrýva ešte jedno eso v rukáve, o ktorom zatiaľ nevieme. Jednou z možností je aj odhalenie projektu „Andromeda“, teda zlúčenia Androidu a ChromeOS v jeden spoločný operačný systém, ktorý nedá konkurencii absolútne žiadnu šancu svojou prepracovanosťou. V každom prípade, internetový gigant pripravuje niečo obrovské a pre nás to znamená množstvo inovácií a noviniek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom