V súčasnosti sme čoraz častejšie svedkami toho, že klasický 3,5 mm audio jack sa začína postupne vytrácať z viacerých zariadení. O tom, či je tento krok zo strany rôznych spoločností správny, sa vedú rozdielne debaty. 

Výhody bezdrôtových slúchadiel pravdepodobne netreba nikomu vysvetľovať. Na druhej strane predstavovalo najväčšiu nevýhodu nedostatočne rýchle párovanie samotných slúchadiel so smartfónom. Google si bol tohto problému vedomý a pred rokom zaviedol funkciu Fast Pair. V súčasnosti dostane funkcia ešte výraznejšie vylepšenia a tešiť sa môžeme na lepší používateľský zážitok.

Neustále zlepšovanie je základom

Funkcia Fast Pair priniesla v porovnaní s predchádzajúcim systémom párovania obrovský pokrok. Stlačením jedného tlačidla sa automaticky objaví výzva o pripojení a spustí následná synchronizácia. Google vývojári sa však používateľov Android zariadení rozhodli potešiť vylepšením tejto možnosti.

Prečítajte si tiež!
Google odstránil časť automatických predikcií viet v Gmaili kvôli umelej inteligencii

Informácie o spárovanom zariadení sa po novom budú zdieľať v rámci Google účtu. Znamená to teda, že pri používaní viacerých zariadení nebude potrebné slúchadlá opakovane párovať. Stačí na všetkých zariadeniach používať rovnaký Google účet, byť prihlásený a všetko sa vyrieši automaticky. Je potrebné poznamenať aj to, že sa nejedná o revolučnú novinku, nakoľko na tomto princípe funguje Apple už nejaký ten čas.

Zobraziť celú galériu (2)
@letscodemx/Twitter

Funkcia by už mala byť dostupná na zariadeniach s Androidom 6.0 a viac a v budúcom roku ju dostanú aj Chromebooky. Funguje na rovnakom princípe ako tomu bolo doteraz, s jediným rozdielom, nie je potrebné párovanie opakovať pred každým použitím.

Jediným problémom zostáva stále malé množstvo Bluetooth príslušenstva, ktoré je s funkciou FastPair kompatibilné. V tejto oblasti spoločnosť uviedla, že dôjde k spolupráci s viacerými spoločnosťami a zabezpečí tak dostatočnú kompatibilitu vynovenej funkcie s väčším počtom zariadení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom