V súčasnosti sme čoraz častejšie svedkami toho, že klasický 3,5 mm audio jack sa začína postupne vytrácať z viacerých zariadení. O tom, či je tento krok zo strany rôznych spoločností správny, sa vedú rozdielne debaty. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Výhody bezdrôtových slúchadiel pravdepodobne netreba nikomu vysvetľovať. Na druhej strane predstavovalo najväčšiu nevýhodu nedostatočne rýchle párovanie samotných slúchadiel so smartfónom. Google si bol tohto problému vedomý a pred rokom zaviedol funkciu Fast Pair. V súčasnosti dostane funkcia ešte výraznejšie vylepšenia a tešiť sa môžeme na lepší používateľský zážitok.

Neustále zlepšovanie je základom

Funkcia Fast Pair priniesla v porovnaní s predchádzajúcim systémom párovania obrovský pokrok. Stlačením jedného tlačidla sa automaticky objaví výzva o pripojení a spustí následná synchronizácia. Google vývojári sa však používateľov Android zariadení rozhodli potešiť vylepšením tejto možnosti.

Prečítajte si tiež!
Google odstránil časť automatických predikcií viet v Gmaili kvôli umelej inteligencii

Informácie o spárovanom zariadení sa po novom budú zdieľať v rámci Google účtu. Znamená to teda, že pri používaní viacerých zariadení nebude potrebné slúchadlá opakovane párovať. Stačí na všetkých zariadeniach používať rovnaký Google účet, byť prihlásený a všetko sa vyrieši automaticky. Je potrebné poznamenať aj to, že sa nejedná o revolučnú novinku, nakoľko na tomto princípe funguje Apple už nejaký ten čas.

Zobraziť celú galériu (2)
@letscodemx/Twitter

Funkcia by už mala byť dostupná na zariadeniach s Androidom 6.0 a viac a v budúcom roku ju dostanú aj Chromebooky. Funguje na rovnakom princípe ako tomu bolo doteraz, s jediným rozdielom, nie je potrebné párovanie opakovať pred každým použitím.

Jediným problémom zostáva stále malé množstvo Bluetooth príslušenstva, ktoré je s funkciou FastPair kompatibilné. V tejto oblasti spoločnosť uviedla, že dôjde k spolupráci s viacerými spoločnosťami a zabezpečí tak dostatočnú kompatibilitu vynovenej funkcie s väčším počtom zariadení.

O autorovi
Patrik Zengevald
Volám sa Patrik a som študentom posledného ročníka magisterského stupňa štúdia. Rád športujem a zaujímam sa o novinky nielen zo sveta technológií.