Patríš aj ty do skupiny umeleckých antitalentov, no chcel by si vytvoriť svoj vlastný obrázok v profesionálnej kvalite? Google má pre teba riešenie v podobe nového nástroja AutoDraw, ktorý využíva umelú inteligenciu. Tá vďaka svojim schopnostiam dokáže premeniť amatérsky náčrt na oveľa dokonalejšiu kresbu.

Umelú inteligenciu môžeme v dnešných dňoch nájsť v mnohých projektoch a jej využitie bude v budúcnosti čoraz častejšie. Využitiu sa nebráni ani jeden z najväčších technologických gigantov, spoločnosť Google. Tá ju implementovala do svojho nového nástroja AutoDraw, pomocou ktorého dokážeš aj ty premeniť svoje čmáranice na profesionálny grafický výtvor.

zdroj fotografie: Google

Najväčšou výhodou tejto novinky je, že ju môžeš využiť v akomkoľvek webovom prehliadači na tvojom notebooku, tablete či smartfóne. Google AutoDraw sa pokúša rozoznať tvary tvojej kresby a automaticky ti ponúkne navrhované obrázky, no v omnoho lepšej kvalite. Tento užitočný nástroj navyše obsahuje niekoľko funkcií, ktoré umožnia meniť veľkosť, farbu či dokresľovať ďalšie tvary do tvojho diela.

zdroj fotografie: FonTech

Nenechaj si ujsť
Umelá inteligencia od Google bude trénovaná priamo na tvojom smartfóne

S vybraným objektom môžeš dokonca pohybovať v mnohých smeroch alebo ich otáčať okolo vlastnej osi. Po dokončení diela si obrázok môžeš stiahnuť do zariadenia alebo ho zdieľať s priateľmi. Pokiaľ ťa Google AutoDraw zaujal, nájdeš ho na tomto odkaze. Čo všetko dokáže umelá inteligencia so skicami spraviť, si môžeš pozrieť aj na priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokNovinky