Globálny predaj Nubie Z11 začne už tento mesiac

banner-honor-8
Ešte 28. júna uzrela svetlo sveta nová vlajková loď spoločnosti Nubia. Celý jej názov znie Nubia Z11 a dva mesiace dozadu všetkých prekvapila nádherným dizajnom, výkonnými špecifikáciami a poriadne priaznivou cenou. Tento smartfón sa v domovskej Číne predáva prakticky od momentu oficiálneho predstavenia. Dnes sa však na internete objavili informácie o globálnej dostupnosti Z11-ky, ktorá zavíta do viacerých krajín sveta.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nubia Z11 ponúka 5,5″ FullHD displej technológie IPS. Tenučké rámiky sa postarali o vynikajúci dizajn prednej strany a samotný displej zaberá až 75,2 % prednej plochy. Pod zobrazovačom je umiestnené ikonické červené tlačidlo spoločnosti, ktoré slúži zároveň ako notifikačná LED dióda. Priestor nad displejom vypĺňa 8 MPx selfie kamera s clonou f/2.4. Na zadnej strane sa nachádza 16 MPx hlavný fotoaparát Sony IMX 298 s optickou stabilizáciou, duálnym LED bleskom a clonou f/2.0. Pod kovovým telom sa skrýva 4-jadrový Kryo procesor Snapdragon 820, ktorému robí spoločnosť grafická jednotka Adreno 530.

zte-nubia-z11-oficialne-6

Pamäť RAM sa vyšplhala na hodnotu 4 GB / 6 GB a interné úložisko dokáže poňať 64 GB / 128 GB dát. Nubia Z11 ďalej podporuje aj dvojicu SIM kariet, z ktorých jedna môže byť nahradená microSD kartou do veľkosti 256 GB. Batéria dosahuje kapacitu 3000 mAh a ukrýva sa v tele hrubom len 7,5 mm. Z funkčnej výbavy ďalej stojí za zmienku výborný zvukový výstup, konektor USB Type-C, ale aj skener odtlačkov umiestnený na zadnej strane smartfónu. Po softvérovej stránke je Z11-ka obdarená systémom Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou Nubia UI 4.0.

zte-nubia-z11-oficialne-4

Oficiálne predstavenie globálnej verzie smartfónu naznačuje aj podporu 800 MHz LTE frekvencie, ktorá je pre nás Slovákov tak strašne dôležitá. Nanešťastie, Slovensko sa nenahádza v zozname krajín, v ktorých sa bude Nubia Z11 oficiálne predávať. Tento raz tak môžeme závidieť nielen Číňanom, ale i našim bratom, Čechom. Kompletný zoznam ďalej zahŕňa Veľkú Britániu, Nemecko, Taliansko, Portugalsko, Španielsko, Rusko, Indiu, Thajsko, Vietnam, Indonéziu, USA, Argentínu, Mexiko a spomínanú Českú Republiku. Obyvatelia Číny si môžu Z11-ku kúpiť už od 340 €, no cena pre európsky trh má byť stanovená na 499 €. My len dúfame, že bratia Česi sa o tento kúsok podelia aj s nami a Nubiu Z11 si budeme môcť zakúpiť aj my.

TIP: Nubia Z11 obdržala milión registrácií za menej ako 24 hodín!

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]