Spoločnosť Gionee na svojej tlačovej konferencii okrem vlajkovej lodi Elife E8 predstavila aj bežca na dlhé trate, Gionee Marathon M5. Tento zaujme najmä svojou brutálne veľkou batériou.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

V čase najvýkonnejších procesorov, veľmi jemných displejov a fotoaparátov s vysokým rozlíšením sa výrobca Gionee pri modeli Marathon M5 zameral na výdrž batérie. Marathon M5 prichádza rovno s dvomi batériami, z ktorých každá má kapacitu 3010 mAh. Výrobca dokázal dvojicu batérií natlačiť do 8,5 mm hrubého tela. Okrem vysokej kapacity batérií smartfón obsahuje aj rad optimalizačných funkcií pre ešte dlhšiu výdrž batérie, čím chce Gionee vo výdrži na jedno nabitie poraziť všetky známe aj neznáme smartfóny. Dvojica batérií tvorí celkovú kapacitu až 6020 mAh a výrobca udáva výdrž 3 dni pri plnej prevádzke. V prípade, že sa vám smartfón vybije v najnevhodnejšej chvíli, Gionee optimalizoval výdrž tak, aby na 5 % kapacity batérie smartfón vydržal až 62 hodín. Batérie podporujú funkciu rýchleho nabíjania a smartfón môžete použiť aj ako power bank pre iné zariadenie.

gionee-marathon-m5-2
Okrem obrovských batérií Marathon M5 prichádza aj so solídnym hardvérom. V jeho vnútri nájdeme štvorjadrový procesor MediaTek MT6735 s taktom 1.3 GHz, 2 GB RAM, 13-megapixelový zadný fotoaparát, 16 GB vnútornej pamäte a slot pre microSD karty. Displej má veľkosť 5,5-palcov, prichádza s technológiou AMOLED a má rozlíšenie 1280 x 720 pixelov.

gionee-marathon-m5-3
Gionee Marathon M5 tiež podporuje 4G LTE siete a prichádza s Dual SIM funkciou. Marathon M5 dorazí v čiernej, bielej a zlatej farbe 25. júna s cenou 328 € na pulty čínskych obchodov. Zatiaľ nie je známa globálna dostupnosť tohto smartfónu.

Zdroj: Phonearena.com, Mobile.IT168.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP