Svetovo najväčšieho mobilného kongresu sa zúčastnil aj čínsky výrobca Gionee, ktorý na vlastnej tlačovej konferencii predstavil smartfón, ktorý sme už dlho očakávali, Gionee Elife S7. Elife S7 je dizajnovka, ktorá väčšinu dizjanových čŕt „zdedila“ po predchodcovi, Elife S5.5. Elegantné telo tohto smartfónu je hrubé len 5,5 mm, čím sa radí medzi najtenšie smartfóny ny trhu. Celkové rozmery Elife S7 sú 139,8 x 67,4 x 5,5 mm.

Elife S7 prichádza s 5,2-palcovým Super AMOLED displejom s rozlíšením 1920 x 1080p pixelov. Výkon zabezpečí high-end procesor od MediaTek, konkrétne osemjadrový MT6752 čip s taktom 1,7 GHz. Procesoru sekunduje operačná pamäť RAM s veľkosťou 2 GB, pričom pre Vaše dáta bude k dispozícii 16 GB interná pamäť, ktorú bohužiaľ nie je možné rozšíriť microSD kartami. Do výbavy Elife S7 patrí aj 13 MPx zadný a 8 MPx predný fotoaparát. Pri tenkých smartfónoch býva vždy problém s batériou, no Gionee do 5,5 mm hrubého tela dokázalo „napratať“ až 2750 mAh batériu, čo je viac ako má napríklad najnovší Galaxy S6. Rátať môžete samozrejme aj s niekoľkými softvérovými funkciami šetriacimi batériu.

Gionee-ELIFE-S7.2Nová žiletka od Gionee prináša tiež najaktuálnejší Android 5.0 spolu s najnovšou nadstavbou od Gionee, Amigo 3.0. Ako to býva pri čínskych smartfónoch už zvykom, aj toto je Dual SIM zariadenie, ktoré podporuje aj 4G LTE. 4G internet si užijete dokonca aj u nás, keďže podporuje FDD LTE s pásmami B3/ 7/8/20. Elife S7 je teda jeden z mála čínskych smartfónov, ktorý podporuje aj naše 4G siete.

Gionee Elife S7 sa začne predávať 18. marca v domovskej Číne, 3. apríla v Indii a dostupný bude v troch farebných prevedeniach – čiernej, bielej a modrej. Bohužiaľ, Elife S7 nepatrí medzi lacné čínske smartfóny, keďže jeho cena je 400 €. O dostupnosti tohto smartfónu inde vo svete zatiaľ nevieme.

Zdroj: Gsmarena.com, Gizchina.com
Foto: Blog.Gsmarena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP