Hráčov v poslednej dobe ovládol nový trend, kvôli ktorému musia výrobcovia produkovať kompaktnejšie komponenty. Nie je to len vyšší výkon či brutálna grafika v hrách, ale aj skladanie menších počítačov.

Tohto trendu sa ujal aj výrobca GIGABYTE, ktorý už minulý rok prišiel s kompaktnejšou verziou grafickej karty GTX 1070. Tento rok spravil rovnaký krok a karta GTX 1080 sa tak dočkala menšej verzie pod názvom GTX 1080 Mini ITX 8G.

Menej chladenia, menšie rozmery

Tá je dlhá iba 16.9 centimetrov, čo je o takmer 10 cm menej ako v prípade základnej verzie. Takéto rozmery boli dosiahnuté vďaka odstráneniu dvoch ventilátorov, takže ich počet sa znížil z troch na jeden 90-milimetrový. Karta je však vybavená aj pasívnym chladením, čo znamená, že pri nízkej záťaži sa ventilátor vypne. Nechýba ani možnosť pretaktovania cez vlastný softvér. Mierna zmena nastala aj v základných frekvenciách, pričom pôvodných 1721 MHz v OC móde a 1695 MHz v hernom móde sa znížilo na 1632, respektíve 1607 MHz.

Nenechaj si ujsť
Acer predstavil neskutočné herné monštrum s 18-jadrami a štyrmi grafikami. Ako jediný desktop na svete zvládne hranie v 8K

GIGABYTE v tom nie je sám

Podobný pokus už spravila aj Nvidia, no v segmente herných notebookov. Mnoho hráčov však baží aj po kompaktnejších desktopoch a výrobcovia začínajú vyhovovať požiadavkám. Jedným z nich je aj Zotac, ktorý prišiel s 21,1 cm grafickou kartou GTX 1080 Ti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom