Konferencia IFA v Berlíne je nabitá zaujímavými produktmi. Spoločnosť Acer tu rozbalila šou naozaj vo veľkom štýle. 

Jedná sa o viacero zariadení, ktoré sú zamerané najmä na hráčov. Supervýkonný desktop, monitor s perfektným rozlíšením alebo headset sú tými najzaujímavejšími kúskami. Ja ti ich však bližšie predstavím pekne po poradí.

Acer Predator Orion 9000

Tento nový desktop je zameraný primárne na využívanie virtuálnej reality. Všetko naznačuje tomu, že práve VR headsety budú onedlho omnoho viac využívané v hernom svete. A ako taký počítač na virtuálnu realitu vyzerá? V prvom rade podporuje rozlíšenie až 8K, ktoré je možné vďaka pripojeniu až 4 grafických kariet AMD Radeon RX Vega alebo dvoch Nvidia GeForce GTX 1080Ti. Grafika bez poriadneho procesora však neznamená skoro nič.

zdroj fotografie: Acer

Preto tu nájdeš Intel Core i9 Extreme Edition. Ten zabezpečí maximálny výkon vďaka 18 jadrám a 36 vláknam. Čerešničkou na torte je pretaktovanie celej mašiny stlačením len jedného tlačidla. Takto výkonný stroj ale potrebuje aj kvalitné chladenie. Primárne je chladený kvapalinou a piatimi 120 mm ventilátormi.

Predator X35 monitor

zdroj fotografie: Acer

Ku kvalitnému desktopu treba aj kvalitný zobrazovač. V tomto prípade sa jedná o nový monitor s pomerom strán 21:9 a jemným rozlíšením 3 440 x 1 440. Monitor má odozvu iba 4 milisekundy a podporuje technológiee, ako Nvidia G-Sync alebo Acer HDR Ultra.

Headset, myš a mnoho iného

zdroj fotografie: Acer

Nový herný headset nesie názov Acer Predator Galea 500 a ponúkne funkciu 3D zvuku. Na svet taktiež prišla nová herná myš Predator Cestus 500. Zaujímavým kúskom pre teba ešte môže byť All-in-one desktop, ktorý je hrubý iba 5.8 mm. Tým pádom je to najtenší All-in-one počítač na svete.

zdroj fotografie: Acer

Nová generácia Predator G9 desktopov bude v Európe dostupná už v novembri a ich cena bude začínať niekde na hranici 1680 €. V rovnaký mesiac by mal byť uvedený na európsky trh aj headset za 250 € a myš za 75 €. U ostatných produktov, žiaľ, cenovka nebola nastavená. Tak čo, zaujala ťa táto výkonná mašina od spoločnosti Acer?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom