Hoci dnes máme k dispozícii množstvo streamovacích služieb, ktoré nám umožňujú pozerať tisícky rôznych seriálov a filmov, mnohí nie sú kvôli zopár obľúbeným titulom ochotní za ne platiť a radšej si ich stiahnu nelegálne. Internetových pirátov je vo svete stále dosť a za posledných 12 mesiacov najčastejšie sťahovali seriál, ktorí už mnohí dávno zavrhli. Všetkých favoritov tento rok obehol titul The Walking Dead, alebo tiež Živí mŕtvi, ktorý za sebou nechal aj Teóriu veľkého tresku či seriál Flash.

História seriálu The Walking Dead sa začala písať ešte v roku 2010, odkedy sme z neho dodnes uzreli až 9 sérií. Vývoj deja však pomaly stagnoval a aj skalní fanúšikovia začali hovoriť len o umelom naťahovaní deja. To však tvorcov nezastavilo a tento rok divákom priniesli najnovšiu 9. sériu. Seriál sa nevyhol ani internetovým pirátom, ktorí si ho s obľubou sťahovali cez torrenty, a to dokonca v takom množstve, že v počte stiahnutí za ním zaostáva aj Game of Thrones.

Živí mŕtvi opäť obsadili prvú priečku

Štatistiky sťahovania cez torrenty neklamú a tento rok tak jednoznačne patril skupine ľudí bojujúcich o prežitie v zombie svete. Počet stiahnutí je pritom udávaný v miliónoch. Na prvej priečke tohto rebríčka sa seriál naposledy ocitol ešte v roku 2014. Do zoznamu sa teraz nedostali ani Hry o tróny, keďže sme sa v tomto roku nedočkali žiadnej novej série. Tá k nám však zavíta už v apríli budúceho roka. Za The Walking Dead sa dokonca ocitli aj obľúbené seriály ako Flash či Teória veľkého tresku, ktorá uzatvára prvú trojicu najviac sťahovaných seriálov.

Nenechaj si ujsť
Zima dorazila? Pozrite si prvý teaser trailer k poslednej sérii Game of Thrones

Cez torrenty si však piráti tento rok tiež radi stiahli Vikingov, Titanov, Arrow, Supernatural či Westworld. Posledné dve miesta v Top 10 patria seriálu Legends of Tomorrow z dielne DC Comics a poslednú priečku obsadil titul Suits. Hoci si Živí mŕtvi získali aj tento rok veľa pozornosti, s nakrúcaním zrejme producenti neplánujú skončiť. Podľa doterajších informácií totiž majú k dispozícii ešte dostatok materiálov na zopár ďalších sérií. Väčšinu populárnych seriálov už ale v budúcom roku zrejme zatieni očakávaná 8. séria Game of Thrones.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom