Spoločnosť HBO vo vyjadrení pre Entertainment Weekly priznala, že sa stala útočiskom hackerov. Zatiaľ si však nie je istá, aký konkrétny obsah bol odcudzený. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Doposiaľ unikli „iba“ nové epizódy seriálov Room 104 a Ballers. Avšak očakáva sa, že čoskoro sa na internet dostanú aj epizódy zo známeho seriálu Game of Thrones. HBO na túto skutočnosť upozornilo svojich zamestnancov v pondelok ráno.

Obrovské množstvo odcudzených dát

Hackeri pritom tvrdia, že od HBO sa im podarilo hacknúť až 1,5 TB dát. Vyzerá to teda tak, že úniky ešte ani zďaleka neskončili. Spoločnosť sa o hacku dozvedela ešte v nedeľu prostredníctvom anonymného e-mailu.

game of thrones
zdroj fotografie: HBO

Nenechaj si ujsť
The Rock vydal spolu s Apple „najväčší, najcoolovejší, najsexi a najzábavnejší film vôbec“, v ktorom si zahral so Siri

Ten informoval o tom, že boli odcudzené epizódy z Game of Thrones, aj keď zatiaľ neboli žiadne zverejnené. Pri takýchto prípadoch nie je ľahké rozpoznať, či ide o hoax alebo majú hackeri skutočne pravdu. Napríklad v apríli sa hackerovi podarilo získať a zverejniť od Netflixu epizódy z 5. série seriálu Orange Is the New Black. 

Hackeri sa v tom vyžívajú

V máji zas hackeri vydierali Disney, že zverejnia film Piráti Karibiku 5, pokiaľ nezaplatí výkupné. Nakoniec sa ale ukázalo, že išlo iba o hoax. HBO za posledné roky malo čo robiť, aby si nechalo obsah Game of Thrones pre seba. Z 5. série unikli štyri epizódy, keď HBO rozoslalo DVD-čka médiám a svojim tajomníkom.

game of thrones
zdroj fotografie: HBO

Od tej doby sa ale poučilo a s podobnými praktikami radšej prestalo. Titul najväčšej hollywoodskej obete útoku je však stále Sony, keďže v roku 2014 bolo od neho zverejnených až 100 TB dát. 1.5 TB dát v prípade HBO teda nevyzerá až tak hrozne, no môže to spôsobiť škodu ako pre samotné HBO, tak aj pre fanúšikov obľúbených seriálov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
33%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.