Už v nedeľu sa po viac než trojročnej prestávke fanúšikovia Hry o tróny budú môcť vrátiť do Westerosu a byť svedkami ďalšieho dramatického príbehu obľúbenej fantasy ságy.

Horúco očakávaný seriál Rod draka bude mať s Game of Thrones spoločného len málo – odohrávať sa bude stovky rokov pred jeho udalosťami a v jeho centre bude stáť nevyspytateľný rod Targaryenov, ktorého vládu sprevádzali intrigy, ostré rodinné spory aj ničivá občianska vojna.

Rod draka na HBO a HBO Max štartuje už v nedeľu 21. augusta, odborná verejnosť však mala príležitosť pozrieť si pilotnú epizódu a rozsiahlejší prehľad toho, čo bude nasledovať, už v predstihu. Prvé reakcie sú mimoriadne sľubné.

Najlepší seriál v histórii televízie?

Absolútne všetci recenzenti, ktorí mali príležitosť vidieť úvodný diel, sa zhodujú v tom, že HBO odviedlo excelentnú prácu a z Rodu draka cítiť grandióznosť a osudovosť, akou zaujal aj jeho predchodca.

Aj napriek množstvu nových postáv s vlastnými pohnútkami tvorcovia diváka prehľadne zoznamujú s jednotlivými hrdinami a načrtávajú dynamiku vzťahov medzi nimi. Novinka okrem komplexných nových charakterov zaujme aj svojou výpravou a farebnosťou, v ohlasoch sa viackrát spomína prvotriedna vizuálna stránka.

V slovenčine bude na HBO Max aj očakávaný seriál Rod Draka.

Christina Radish z portálu Collider chváli, že aj napriek veľkoleposti celého projektu Rod draka predstavuje veľmi osobný a intímny príbeh so zložitými postavami, ktoré nie sú čiernobiele.

Azda najviac nový seriál zaujal redaktora portálu IndieWire, ktorý o Rode draka hovoril v absolútnych superlatívoch. „Wau. Násilné. Šokujúce. Epické. Lepšie ako Game of Thrones a Breaking Bad. HBO to znova dokázalo. Toto nie je len ďalšia fantasy show, je to najlepšia novinka, aká tu kedy bola.“

Budú ho milovať aj odporcovia finále Hry o tróny

Nie všetci recenzenti k novinke od HBO po zbabranom závere Hry o tróny pristupovali s nadšením, čo sa nebáli dať aj verejne najavo. Aj napriek pochybnostiam však Rod draka označujú za dôstojného a veľmi sľubného nástupcu.

Čítal si už? 
Bude lepší ako Game of Thrones?5 dôvodov, prečo Rod draka tromfne najlepšie fantasy našej doby

Jedným z nich bol aj šéfredaktor portálu Collider Steven Weintraub. „Posledná séria Game of  Thrones sa mi nepáčila. Absolútne. Priznávam však, že premiéra House of Dragon je skvelá a určite seriál budem sledovať aj ďalej. Po konci úvodného dielu nám ukázali rozsiahle preview celej série a vyzerá skvele.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP