banner-mi-mixBudúcoročná vlajková loď Samsungu má byť podľa doteraz známych informácií značne iná ako predchodca. Prinesie nemalé dizajnové zmeny a hlavne tie najlepšie špecifikácie na trhu 

Displej by mohol mať užšie rámiky (podobne ako Xiaomi Mi MIX) a 2K rozlíšenie. Vyrábať sa už pravdepodobne bude iba verzia so zahnutým displejom a aby toho nebolo málo, Galaxy S8 má predpoklady sa stať prvým smartfónom výrobcu s displejom citlivým na tlak. Naznačil to jeden z dodávateľov s nasledovným vyjadrením:

„Samsung uvažuje nad použitím displeja citlivého na tlak čiastočne pri Galaxy S8, no plné nasadenie tejto technológie príde až o jeden alebo dva roky. Je len otázkou času, kedy aj ďalší významní výrobcovia Android smartfónov využijú takéto technológie pre zlepšenie používateľského rozhrania.“.

meizu-pro-6-3d-touch-nahlad2

3D Press na Meizu Pro 6

TIP: Nový Galaxy S8 príde v dvoch verziách s väčším displejom

Google už za Force Touch vyvinul aj náhradu v podobe takzvaných App shortcuts, ktoré však vyžadujú dlhé podržanie na displeji namiesto silnejšieho dotyku. Divízia Samsungu, ktorá má na starosti komponenty, tiež prezradila, že Force Touch sa dostane do vlajkových lodí Samsungu v blízkej budúcnosti, pričom S8-čka sa javí ako veľmi reálna možnosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom