Dohadom o očakávanom phablete Galaxy Note 8 čoskoro konečne odzvoní. Do jeho predstavenia už ostáva menej ako týždeň, no ešte predtým sa nám znova naskytá možnosť pozrieť sa na jeho dizajn. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na internet si tentokrát našlo cestu päť fotografií, pričom medzi nimi sa nachádzajú aj fotografie atrapy. Dizajn smartfónu sa pritom úplne zhoduje s tým, ktorý sme videli už dávnejšie. Vychádza teda z aktuálnych vlajkových lodí Galaxy S8 a Galaxy S8+, ale predsa len je možné spozorovať zopár rozdielov. Blesk fotoaparátu spolu so snímačom srdcového tepu sa už nenachádza naľavo, ale uprostred medzi fotoaparátom a snímačom odtlačkov prstov.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Tento krok výrobcu by mohol vyriešiť problém so zacapkaným fotoaparátom, ktorý vznikal pri odomykaní zariadenia odtlačkom prsta pri súčasných S8-čkách. Tešiť sa môžeme aj na procesor Exynos 8895, respektíve Snapdragon 835 mimo európsky trh. Pod kapotou taktiež nájdeme 6 GB pamäť RAM a 64 GB úložisko. Zo špecifikácií toho ale poznáme oveľa viac a všetky si tak môžeš pozrieť nižšie:

  • Rozmery: 162.5 x 74.6 x 8.5 mm
  • Displej: 6,3“ Super AMOLED s rozlíšením 2960 x 1440 pixelov, pomer strán 18,5:9, zahnutý po stranách
  • Procesor a GPU: Exynos 8895 s grafikou Mali-G71 MP20 / Qualcomm Snapdragon 835 s grafikou Adreno 540
  • Operačná pamäť: 6 GB
  • Interné úložisko: 64 GB
  • Predný fotoaparát: 8 MPx + automatické zaostrovanie
  • Zadný fotoaparát: duálny s rozlíšením 12 MPx + optická stabilizácia a 2-násobný optický zoom
  • Batéria: 3300 mAh, podpora technológie rýchleho a bezdrôtového nabíjania, nabíjací konektor USB-C
  • Ostatné: certifikácia IP68 (odolnosť voči vode a prachu), pero S Pen
Nenechaj si ujsť
Budú sa diať veľké veci! Samsung to prezradil v novom videu ku Galaxy Note 8

Pokiaľ chceš byť medzi prvými, ktorí oficiálne spoznajú Galaxy Note 8, rozhodne si v kalendári výrazne zakrúžkuj 23. august. V tento deň sa totiž bude konať oficiálne predstavenie, ktoré môže priniesť znovuzrodenie bezkonkurenčne najlepšieho phabletu a my ti samozrejme prinesieme všetky potrebné detaily.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
29%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
29%
Neznášam to
43%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.