Priekopník Elon Musk má jeden geniálny nápad za druhým. Najnovším sú tunely, na ktorých spolupracuje so spoločnosťou The Boring Company. Ich cieľom je zefektívniť prepravu nielen áut, ale aj ľudí a iného nákladu.

Z videa, ktoré predbežne ukazuje, ako by tieto tunely mohli fungovať, zahrialo pri srdci nejedného technologického nadšenca. Spoločnosť The Boring Company však teraz zverejnila detailné rendery vozidiel, ktoré by v nich mohli premávať. Muskove tunely teda nebudú slúžiť iba na prepravu áut, ale aj samostatných pasažierov. Interiér vozidiel síce fotografie neukazujú, ale vyzerá to tak, že to budú akési mikrobusy pre viacero ľudí. Pre pasažierov je k dispozícii aj zopár miest na sedenie.

tunely
zdroj fotografie: The Boring Company

Nenechaj si ujsť
SpaceX je takmer pripravený ukázať svetu detailný plán, ako bude kolonizovať Mars

Ako vlastne bude fungovať celý systém dopravy? Vodič sa so svojím autom dostaví na určenú plochu, ktorá zvyčajne bude vedľa ciest. Následne ho výťah zvezie dole do tunela a o zvyšok jazdy sa už postará elektrický skate, ktorý dokáže ísť rýchlosťou až do 200 km/h. Začiatkom tohto mesiaca Musk prezradil, že začal s budovaním prvých testovacích tunelov pod parkoviskom spoločnosti SpaceX. Jeho väčším cieľom je vybudovanie takýchto tunelov pod mestom Los Angeles. Zatiaľ však nie je isté, či bude v tomto projekte pokračovať vo väčšej miere. Tak či onak, Muskove tunely vyzerajú parádne a veríme, že sa čoskoro dočkáme aj prvých reálnych testov týchto tunelov a futuristických vozidiel.

tunely
zdroj fotografie: The Boring Company

Takto budú tunely fungovať:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP