Aktualizované 8. júla: Akčný veľkofilm Furiosa už je online dostupný aj pre slovenských divákov. Novinka režiséra Georga Millera do ponuky online videoték vo viacerých krajinách pribudla ešte na konci júna, Slováci si však museli počkať o niečo dlhšie.

Furiosa už je aktuálne dostupná na streamovacích službách Apple TV a YouTube Filmy. Diváci si ich tu môžu zakúpiť alebo zapožičať za jednorazový poplatok. HD verzia na YouTube Filmy je dostupná za 12,99 €, 4K verzia divákov vyjde na 19 €. V prípade záujmu o novinku sa film už tradične oplatí zakúpiť na Apple TV.

Cena v 4K tu predstavuje 17,99 €, divákom je navyše k dispozícii aj dvojhodinový bonusový materiál, ktorý odhaľuje zákulisie nakrúcania a prevedie diváka prípravami na nakrúcanie i tvorbu ikonických scén filmu.

Furiosa: Mad Max sága recenzia
TMDB

Furiosa bude neskôr dostupná aj na streamovacej službe Max, dátum premiéry zatiaľ nebol stanovený. Pridanie však neočakávame skôr ako v auguste tohto roka, keďže spoločnosť Warner Bros. Discovery so svojou novinkou potrebuje zarábať. Aj napriek kvalitám a nadšeným recenziám duchovný nástupca Mad Maxa nedokázal do kín nalákať divákov a skončí vo finančnej strate. Detailom sa venujeme nižšie v texte.

Pôvodný článok: 

Čerstvý akčný veľkofilm Furiosa dostal dátum premiéry v online priestore. Ako sa dalo očakávať, apokalyptická novinka režiséra Georga Millera dorazí do ponuky streamovacích služieb mimoriadne skoro. Prvou zastávkou budú platené prémiové videotéky, následne Furiosa pristane v ponuke služby Max.

Príde už o pár dní

Ako informuje Forbes, nový diel série Mad Max bude online dostupný 25. júna, už štyri týždne po premiére v kinách. Spoločnosť Warner Bros. Discovery svoj akčný veľkofilm najskôr ponúkne na tzv. PVOD platformách ako Apple TV a YouTube Filmy,  kde si ho diváci budú môcť zapožičať za poplatok, neskôr ho ponúkne nová služba Max. Dátum premiéry 25. júna sa nemusí týkať Slovenska a je možné, že veľkofilm ku nám dorazí o pár dní neskôr.

Dôvodom rýchleho pridania do online priestoru sú predovšetkým nepresvedčivé výsledky z kín. Furiosa celosvetovo zarobila iba 161 miliónov dolárov a s istotou skončí ako jeden z najväčších finančných prepadákov tohto roka. Výroba filmu stála 168 miliónov, kde však nie sú zarátané náklady na marketing a distribúciu predstavujúce ďalšie desiatky miliónov.

Tržby z kín si navyše filmová spoločnosť delí s distribútormi, vo výsledku by tak podľa analytikov Furiosa potrebovala zarobiť približne 400 miliónov, aby sa dostala na nulu. To sa však nestalo a film Georga Millera skončí v obrovskej finančnej strate.

Tú sa Warneri teraz snažia zmierniť skorým pridaním do online priestoru, kde Furiosa bude dodatočne zarábať. Nasledovať bude pridanie na streamovaciu službu Max, aj keď termín uvedenia je zatiaľ nejasný. Skôr ako na konci júla však zaradenie Furiosy na Max neočakávame.

Kvalita na návštevu kina nepresvedčila

Paradoxom pritom je, že Furiosu pred premiérou sprevádzali skvelé hodnotenia aj povesť jedného z najlepších akčných filmov poslednej dekády. Ani táto vizitka ale na divákov nezabrala a film bol kvôli mizernej návštevnosti z vybraných kín stiahnutý už dva týždne po premiére.

Dôvodov komerčného zlyhania je podľa analytikov hneď niekoľko. Ako hovoria pre New York Times, divákov nezaujala premisa príbehu mladej Furiosy, ktorá bola navyše stvárnená inou herečkou. Charlize Theron z pôvodného filmu vystriedala Anna Taylor-Joy, ktorej popularita síce v Hollywoode strmo narastá, išlo však o jej prvú hlavnú rolu v čistokrvnom blockbusteri.

Furiosa ďalej podľa analytikov prišla príliš neskoro po Mad Max: Zbesilá cesta, a naopak príliš skoro po komerčne úspešnom veľkofilme Duna: Časť druhá, s ktorým v oblasti zasadenia zdieľa podobné črty. Odborníci tiež upozorňujú, že predaje lístkov do kín v Severnej Amerike sa oproti predošlému roku prepadli o viac než 20 % a finančne sa trápi množstvo ďalších veľkofilmov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú