Teraz čítate
Fungujúci iPhone 8 možno po prvý raz na videu. Takmer bezrámikový dizajn sa potvrdzuje

Od dnešného dňa až do predstavenia nových iPhonov ostáva už zhruba iba jeden týždeň. Predošlé úniky informácií boli dosť intenzívne, a tak už poznáme niektoré špecifikácie, nové funkcie, ceny i vzhľad.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Teraz sa ale predsa na internete objavilo niečo, čo vidíme po prvý raz. Je to krátke video, ktoré údajne zobrazuje fungujúci iPhone 8. To však trvá iba 10 sekúnd a jeho dôveryhodnosť je diskutabilná. Samotný iPhone bol totiž nahrávaný v tme a vidíme tak iba jeho veľký displej s pomerom strán 18:9. Na videu môžeme vidieť iba launcher a spustenie jednej aplikácie, no už počas toho sa objavili prvé pochybnosti.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Nenechaj si ujsť
Obavy sa potvrdzujú: Apple si za iPhone 8 bude pýtať astronomické sumy, za najvyššiu verziu viac než 1000 €

Pozeráme sa vôbec na zariadenie so systémom iOS? Android je dosť nevyspytateľný a existuje niekoľko aplikácií, ktoré dokážu vzhľad iOS napodobniť. Indikátory Wi-Fi a mobilnej siete sú zas umiestnené v pravom hornom rohu displeja, zatiaľ čo pri iOS je ich obvyklá pozícia vľavo hore. Táto zmena ale môže súvisieť aj s horným výrezom displeja pre fotoaparát, reproduktor a iné prvky.

Koniec koncov, zatiaľ žiadna teória nie je potvrdená. Môžeme sa pozerať na skutočný iPhone 8, ale aj na napodobneninu s Androidom. Do predstavenia sa navyše ešte môžu objaviť ďalšie fotky alebo videá, takže nechajme sa prekvapiť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • fero

    bezramikovy s tucnymi ramikmi :) a ten vyrez hore na repro a kameru je katastrofa