Forza bezpochyby patrí medzi najdôležitejšie exkluzívne značky Microsoftu, pričom do určitej doby boli práve Xboxy jediným miestom, kde si si tieto hry mohol zahrať. Neowin ale upozorňuje, že od včerajška je jeden z najlepších dielov série dostupný už aj na Steame.

Je to už niekoľko piatkov od absolútneho prehĺbenia PC segmentu a hier pre Xbox. Tie však v mnohých prípadoch boli dostupné pre počítače skrz Microsoft Store, čo pre hráčov, ktorí si už od počiatku budujú digitálnu knižnicu na Steame, nebolo najpohodlnejšie riešenie.

Exkluzivitou Xboxu a zároveň aj Microsoft Store v rámci počítača bola dlhé roky aj Forza Horizon 4. Playground Games, vývojárske štúdio stojace za touto odľahčenou odbočkou automobilových simulátorov, včera ohlásilo, že ich hra putuje prvýkrát v histórii značky na Steam.

Hra je na službe dostupná vo všetkých, rôzne ocenených edíciách, odlišujúcich sa od seba obsahom DLC, pričom základná verzia ťa vyjde na 69,99 €. To je vzhľadom na pôvodné vydanie hry už v roku 2018 pomerne vysoká čiastka, kedy ale veríme, že ikonické výpredaje Steamu už čoskoro stlačia cenovku na prijateľnú úroveň.

Mimochodom, hra ťa v prípade Xbox verzie vyjde na polovicu, kde je najracionálnejším riešením predplácanie Xbox Game Pass, v ktorom ju nájdeš v rámci mesačného predplatného.

Nenechaj si ujsť
Skvelé správy pre hráčov. Na PC sa rútia ďalšie parádne PlayStation exkluzivity

Forza Horizon 4 podporuje cross-play aj na Steame, čiže si hru budeš môcť zahrať s hráčmi ktorejkoľvek platformy. Treba však brať na zreteľ, že sa prenášajú len štatistiky, rebríčky a kluby – uložené pozície sa medzi platformami preniesť nedajú.

Vynikajúci prvý krok, prídu aj ďalšie diely?

Každá Horizon časť je zasadená do nádherne vymodelovaného otvoreného sveta, kedy vo štvorke môžeš pretekať, zbierať autá a plniť drobnejšie úlohy v digitálnej Veľkej Británii.

Veríme, že Microsoft zvolil práve tento diel ako prvý pre Steam kvôli tomu, že z hľadiska hrateľnosti je najprístupnejší pre nových hráčov. V blízkej budúcnosti tak nevidíme dôvod, prečo by do digitálnej knižnice nemalo Turn 10 Studios priniesť aj ságu Motorsport.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú