Prvé dva preteky sezóny 2021 vo Formule E sa jazdili v Saudskej Arábii, no ich pokojný priebeh narušil raketový útok cielený na hlavné mesto Rijád. Miestnym bezpečnostným zložkám sa našťastie podarilo útok jemenských Husínov odvrátiť, upozornil portál The Sun.

Formula E je považovaná za budúcnosť kráľovnej motoršportu, Formule 1. Kalendár pre rok 2021 už bol odštartovaný a prvé dva závody sa jazdili na okruhu v hlavnom meste Saudskej Arábie. Pokojný priebeh pretekov však narušil útok počas ceremónie udeľovania cien, za ktorým mali stáť podľa zdrojov jemenskí Husíni.

Ako píše Reuters, tí vyslali na mesto balistickú raketu a deväť výbušných dronov, ktoré mali zasiahnuť civilné ciele. Ďalších šesť dronov vyslali smerom k vojenským základniam. Miestnym bezpečnostným zložkám sa našťastie útok podarilo odvrátiť a nedošlo k žiadnym zraneniam osôb, no trosky zničenej rakety spôsobili škody na jednom z domov v meste Rijád.

NEPREHLIADNI
Formula E ako alternatíva Formuly 1? Zvučné pretekárske mená a dva unikátne prvky pre väčšiu atraktívnosť

Podujatie Formule E ako cieľ potvrdené nebolo

Zatiaľ nie je potvrdené, či malo byť cieľom útoku práve podujatie Formuli E, no vzhľadom na to, že sa na týchto pretekoch nachádzalo množstvo vysoko postavených funkcionárov Saudskej Arábie, je to taktiež pravdepodobný scenár.

Youtube / ABB Formula E

Závodný okruh v Rijáde sa nachádza aj v kalendári F1, ktorá je ešte sledovanejšia a zúčastňuje sa jej ešte viac vysoko postavených ľudí. Je teda otázne, ako sa vedenie FIA zachová, pokojne totiž môže dôjsť k zrušeniu pretekov. Bezpečnosť jazdcov, tímov a vlastne aj všetkých ostatných ľudí, ktorí by sa nachádzali na trati, je absolútnou prioritou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom