Automobilka Ford oznámila nové partnerstvo s firmou Agility Robotics. Ford vytvorí autonómne vozidlá na prepravu balíkov a dvojnohý robot Digit od Agility Robotics má nosiť tovar priamo k dverám zákazníka.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Tento nový spôsob dynamického doručovania balíkov budúcnosti predstavila spoločnosť na svojom blogu na portáli Medium, kde je vysvetlené, ako má spolupráca Fordu a Agility Robotics fungovať. Automobilka plánuje vyvinúť autonómne riadené dodávky, zatiaľ čo Agility Robotics kuriérskeho robota s názvom Digit.

Ten by mal byť veľmi ľahký a kompaktný, aby sa pohodlne zmestil do kufra dodávky, ale zároveň schopný vyniesť 18 kilogramový balík po schodoch a reagovať na prípadné prekážky po ceste, informuje Jalopnik. Ford si taktiež pripravil zaujímavé video, ktoré ukazuje, ako by mal proces približne vyzerať.

Keď zákazník dokončí objednávku online a balík bude pripravený na odoslanie, Digit prepraví balík priamo do vozidla s autonómnym riadením. Akonáhle príde dodávka na miesto určenia, otvorí sa batožinový priestor a Digit príde s balíkom priamo pred tvoje dvere.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Youtube / Ford

Podľa spoločnosti Ford môže autonómne auto a Digit spolupracovať práve aj na poslednom kroku doručovania. Vozidlo s autonómnym riadením je schopné vytvoriť podrobnú mapu okolitého prostredia, ktorú môže potom priamo zdieľať s robotom, aby si prostredie nemusel dookola mapovať sám.

Prostredníctvom tejto výmeny údajov môže Digit spolupracovať s vozidlom tak, aby bol schopný ihneď po zastavení vozidla nájsť správnu trasu k dverám zákazníka, píše Futurism.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.