Automobilka Ford oznámila nové partnerstvo s firmou Agility Robotics. Ford vytvorí autonómne vozidlá na prepravu balíkov a dvojnohý robot Digit od Agility Robotics má nosiť tovar priamo k dverám zákazníka.

Tento nový spôsob dynamického doručovania balíkov budúcnosti predstavila spoločnosť na svojom blogu na portáli Medium, kde je vysvetlené, ako má spolupráca Fordu a Agility Robotics fungovať. Automobilka plánuje vyvinúť autonómne riadené dodávky, zatiaľ čo Agility Robotics kuriérskeho robota s názvom Digit.

Ten by mal byť veľmi ľahký a kompaktný, aby sa pohodlne zmestil do kufra dodávky, ale zároveň schopný vyniesť 18 kilogramový balík po schodoch a reagovať na prípadné prekážky po ceste, informuje Jalopnik. Ford si taktiež pripravil zaujímavé video, ktoré ukazuje, ako by mal proces približne vyzerať.

Keď zákazník dokončí objednávku online a balík bude pripravený na odoslanie, Digit prepraví balík priamo do vozidla s autonómnym riadením. Akonáhle príde dodávka na miesto určenia, otvorí sa batožinový priestor a Digit príde s balíkom priamo pred tvoje dvere.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Youtube / Ford

Podľa spoločnosti Ford môže autonómne auto a Digit spolupracovať práve aj na poslednom kroku doručovania. Vozidlo s autonómnym riadením je schopné vytvoriť podrobnú mapu okolitého prostredia, ktorú môže potom priamo zdieľať s robotom, aby si prostredie nemusel dookola mapovať sám.

Prostredníctvom tejto výmeny údajov môže Digit spolupracovať s vozidlom tak, aby bol schopný ihneď po zastavení vozidla nájsť správnu trasu k dverám zákazníka, píše Futurism.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom