Veril tomu málokto, no najrýchlejší superhrdina DC univerza skutočne dorazí do kín. Po výmene niekoľkých režisérov, prepisovaní scenárov, silnej kontroverzii spojenej s hereckým predstaviteľom ikonickej postavy Ezrom Millerom sa Flash konečne ukazuje v prvom plnohodnotnom traileri.

Bude sa cestovať v čase

Pripravovaný blockbuster do kín vstúpi v polovici júna a postavený bude na komiksovej predlohe Flashpoint. Tá sa zameria na známeho superhrdinu, ktorý cestuje v čase do minulosti, aby zabránil smrti svojej matky. Popritom Barry Allen alias Flash naruší časopriestor a po návrate späť zisťuje, že Zem sa ocitá pod útokom a ďalší supehrdinovia v novej realite neexistujú.

Flash však spojencov predsa len nájde. Jedným z najväčších lákadiel nového filmu je herec Michael Keatton, ktorý sa vráti ako predstaviteľ Batmana. Novinkou bude aj uvedenie Supergirl, ktorú stvárni Sasha Calle a pre superhrdinku pôjde o hraný debut v novodobom filmovom DC Univerze.

Hlavným záporákom filmu bude Generál Zod so svojou mimozemskou armádou, prvý trailer však medzi fanúšikmi vyvolal množstvo vášnivých diskusií. Populárnou teóriou je, že skutočným antagonistom bude samotný Flash, respektíve jeho druhá verzia, ktorá s ním cestovala v čase do alternatívnej prítomnosti.

Flash v slovenských kinách štartuje 15. júna 2023 a pôjde o druhý DC film v tomto roku. V marci premiéru chystá druhý Shazam, v auguste bude nasledovať Blue Beetle a následne na sklonku roka dorazí aj nový Aquaman.

Zmienené filmy až na výnimku Flasha budú mať iba malú alebo úplne nulovú previazanosť na projekty z ďalšej fázy DC, ktorú štúdio Warner Bros. začne v roku 2025.

Flash v tomto smere bude výnimkou a zástupcovia Warnerov hovoria, že práve udalosti filmu nastavia pôdu pre veľký reštart, ktorý v posledných mesiacoch sprevádza množstvo kontroverzie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP