Fínska spoločnosť Verge, predtým známa ako RMK, len pred pár hodinami zmenila názov a zároveň na konferencii EICMA 2019 v Miláne predstavila novú elektrickú motorku Verge TS, ktorá je pomenovaná po pôvodnom firemnom dizajnérovi menom Teemu Saukkio, píše portál Electrek.

Okrem naozaj futuristického dizajnu ponúka motocykel Verge TS aj obrovský výkon a pomerne dobrý dojazd na to, že sa jedná o motorku a nie o elektrické auto. Podľa dostupných informácií je novinka vybavená 80 kW motorom, ktorý je umiestnený priamo v ráfiku zadného kolesa, vďaka čomu môže byť koleso takpovediac „otvorené“.

Motor je tak oproti predchádzajúcej verzii motorky s názvom EMK E2 omnoho výkonnejší, pretože má krútiaci moment až 1000 Nm, informuje samotný výrobca na svojej oficiálnej stránke. Oficiálne časy zrýchlenia z 0 na 100 však zatiaľ nezverejnili, no marketingový manažér Spencer Cutlan povedal, že Verge TS to hravo zvládne pod 4 sekundy.

Verge

Výrobcom sa taktiež podarilo zvýšiť dojazd, ktorý je už, najmä na mestské jazdenie, plne dostačujúci. Aj keď nepoznáme údaje o kapacite batérie, v meste by si mal na jedno nabitie v pohode najazdiť aj 300 km, na diaľnici výrobca udáva stále slušných 200 km. Rýchlonabíjačka by mala dokázať nabiť batériu na 100 km jazdy iba za 15 minút.

Ak si na tento stroj robíš zálusk, tak ťa hneď potešíme. Môžeš si ho totižto predobjednať za celkom férovú sumu, ktorá by mala činiť 25 000 €, no teraz stačí na stránke výrobcu zaplatiť iba 2000 €. Výroba by mala začať už v druhom štvrťroku budúceho roka, priamo vo fabrike vo Fínsku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom