Mortal Kombat je jedna z najslávnejších herných sérií, ktorá počas troch dekád nezabavila len formou videohier, ale aj dvojicou filmov. Práve tie stoja pri zrode filmových adaptácií hier, pričom už onedlho by sme sa mali dočkať vytúženého reštartu, na ktorého nové zábery upozorňuje Entertainment Weekly.

Aj keď v oboch prípadoch ide dnes už o ikony, s privretými očami a gigantickou dávkou nostalgie by sa na technické spracovanie, ich podávanie zápletky a prílišné smerovanie len na hráčov pozerať nedalo. Napraví ale pošramotenú reputáciu filmov Mortal Kombat nový reštart, naplánovaný na túto jar?

Zobraziť celú galériu (7)
Entertainment Weekly

Hráči po celom svete majú značku Mortal Kombat zafixovanú ako extrémne krvavú sériu hier, a preto sa Entertainment Weekly spýtal režiséra Simona McQuoida, aké postavenie bude mať v novom filme násilie. Ten odpovedal:

Krv reprezentuje rodinu, spojenie, reprezentuje to, čím sme. Bez toho, aby sme zápletku príliš komplikovali, krv sme použili tam, kde je treba.“

Zverejnené snímky sa sústredia na najviac ikonické postavy univerza, kedy najväčší dôraz sa kladie na Scorpiona, ktorého pôvod bude mať v premise filmu veľké zastúpenie. Režisér túto snímku komentuje:

Urobili sme si malý prieskum a kunai je vlastne starodávny japonský záhradnícky nástroj. Jedným z prvých záberov vo filme je na čepeľ kunai, ktorý ako nástroj v záhrade používala Hanzova (Scorpionova) žena.“

Zobraziť celú galériu (7)
Entertainment Weekly

Ako sme informovali v článku, Scorpiona si zahrá Hiroyuki Sanada, pričom autori v trende osádzania hercov rozhľadených v oblastiach bojových umení pokračujú ďalej. Na ďalšom zábere vidíme úplného nováčika v univerze Mortal Kombat, Cole Younga (Lewis Tan), bývalej MMA hviezdy, s ktorou to v tradičnom svete išlo dolu vodou.

Na záberoch sa predstavuje aj obľúbenec nielen hier, ale aj ikona pôvodných filmov z 90. rokov, Jax v podaní Mehcada Brooksa. Ten hľadá Sonyu Blade (Jessica McNamee), ukázanú v jej tradičnom bojom nasadení.

Vďaka zakomponovaniu ľadu vychádzajúceho z dlaní si rozhodne nikto nemôže zmýliť Sub-Zera (Joe Taslim), respektíve rovnako rozoznateľnú dvojicu Liu Kanga (Ludi Lin) a Kung Laa (Max Huang). Na záver sme sa dočkali pohľadu aj na Kana (Josh Lawson) a jeho nezameniteľnú zjazvenú tvár.

Musíme uznať, že film takto na záberoch nepôsobí vôbec tragicky, ako v prípade ostatných bojových filmov podľa hier, kedy napríklad Tekken je podľa nás jednou z najhorších filmových adaptácií. Filmového reštartu bojového univerza by sme sa mali dočkať už 16. apríla ako v kinách, tak aj na HBO Max.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP