Aktualizácia 21. mája:

Záujem hráčov o pokračovanie hernej legendy je masívny a zaskočil aj samotných autorov. Do crowdfundingovej kampane na Štartovači sa totiž zapojilo viac než 4 000 účastníkov.

Pôvodná vízia autorov vyzbierať 500 000 českých korún (približne 19 500 €) bola prekročená až 8 násobne a momentálne Bulánci 2.0 dokázali od hráčov a herných pamätníkov vyzbierať viac než 4 milióny českých korún (približne 160 000 eur).

Kampaň bude pokračovať ešte 26 dní, najnovšia méta predstavujúca 4,5 milióna Kč, ktorá by pri súčasnom trende mala byť čoskoro pokorená, sľubuje pridať do hry aj battle-royale mód.

Pôvodný článok

Neexistuje medzi Slovákmi hráč, ktorý by nepoznal legendárnu freeware záležitosť Bulánci. Jednoduchá akcia, primárne orientovaná na hru viacerých hráčov, dostáva po dvoch dekádach pokračovanie, informuje indian-tv.cz.

Oznámenie o vydaní Bulánci 2.0 sprevádza aj ukážka, odhaľujúca ako herné, tak aj technické zmeny. Najväčším posunom v porovnaní s originálom bude prevedenie do 3D grafiky, ktorá však aj naďalej ostáva vo vtáčej perspektíve. Čo ale českú hru spopularizovalo aj v našich končinách je jej jednoduchý, no extrémne zábavný multiplayer.

Ten bude veľkou súčasťou aj pokračovania. Vojna vankúšov bude teraz možná aj po sieti, pričom zdroj upozorňuje, že sa nezabudlo ani na kampaň jedného hráča. Originál bol totiž primárne orientovaný na hru viacerých hráčov. Mimo tradičného deathmatchu sa v pokračovaní môžeme tešiť aj na tímové prestrelky či dobývajúci mód. Mapy tak budú pozostávať prevažne z graficky prerobených levelov pôvodnej hry, kde však dôjde k environmentálnym zmenám v reálnom čase v podobe striedania dňa a noci či zmeny počasia.

NEPREHLIADNI
Herná sezóna začína. Toto sú najhorúcejšie novinky, ktoré stihneš ešte v 2021

Mnohí si pamätajú, že v pôvodnej hre sme si jednotlivých bulánkov odlišovali farbami. Pokračovanie, naplánované na budúci rok, pridá aj početné textúry obliečok vankúšov či rôzne doplnky. Bulánci 2.0 sú naplánovaní rovno pre všetky konzoly súčasnej a minulej generácie, počítače a mobily. Na rozdiel od originálu, novinka nebude freeware.

Štartovač praskal vo švíkoch

To, aký sú Bulánci medzi hráčmi kult, potvrdzuje aj nesmierne úspešná kampaň na Štartovači. Hra totiž bola ohlásená len včera, pričom autori zo SleepTeam Labs požadovali od hráčov 500-tisíc českých korún. Čiastka bola vybraná za menej ako dve hodiny.

V čase písania článku je na účte hry vyzberaných takmer 300 % požadovanej sumy. Ako býva zvykom, na hru môžeš aj naďalej prispieť v rôznych cenových reláciách, pohybujúcich sa od 100 korunovú platbu skrz SMS až po 150-tisíc českých korún. Každá úroveň je pritom sprevádzaná patričnými odmenami.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom