Rockstar Games je vo videohernom svete pojem, ktorý nám už od roku 1998 ponúka tie najlepšie hodnotené hry. Štúdio však už v marci opustí jeden zo zakladateľov spoločnosti, vďaka ktorému mohol nejeden z nás stráviť stovky hodín v prepracovaných svetoch viacerých ikonických herných sérií.

Herné štúdio Rockstar Games založili v roku 1998 bratia Sam a Dan Houserovci, ktorý za viac ako dve dekády doniesli niekoľko excelentne hodnotených hier, poväčšine zasadené do otvoreného sveta. Bez týchto súrodencov by si sa nikdy nemohol premávať ikonickým Los Santos v GTA alebo atmosférickými pláňami vo westernovke Red Dead Redemption.

Jedno z najúspešnejších spoločností videoherného priemyslu však opúšťa jeden z bratov, a to konkrétne Dan. Ten podľa dostupných informácií odchádza z Rockstar Games po dlhšej osobnej pauze, pravdepodobne spôsobenej nadmerným stresom. Dan sa už v minulosti vyjadril, že podmienky v ich štúdiu sú neprimerane náročné, keďže sa Rockstar konštante snaží dodávať fanúšikom tú najvyššiu kvalitu včas bez ohľadu na okolnosti.

V rozhovore pre portál Vulture sa odchádzajúci z bratov vyjadril, že podmienky v spoločnosti pred vydaním Red Dead Redemption 2 boli neprimerané, a že zamestnanci často pracovali aj 100 hodín týždenne. Mnohí sa teda odhadujú, že to sa vo veľkej miere podpísalo na odchode spoluzakladateľa.

Nenechaj si ujsť
Vývojár priblížil svet Cyberpunk 2077. Odhalil ďalšiu jedinečnú vlastnosť

Dan Houser oficiálne svoje miesto viceprezidenta spoločnosti a riadiaceho článku kreatívnej časti opustí 11. marca. Vďaka jeho odchodu padli akcie spoločnosti o 5 %, takže sa mnohí domnievajú, aký je oficiálny dôvod jeho odchodu.

Okrem série GTA a Red Dead, Dan úzko pracoval na vývoji hier ako Canis Canem Edit alebo Manhunt a v neposlednom rade aj ako dabingový herec v menších rolách. Jeho brat Sam Houser na stoličke prezidenta spoločnosti ostáva aj naďalej

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom