Neubehla dlhá doba a dnes sa na internete objavil ďalší zaujímavý koncept očakávanej vlajkovej lodi spoločnosti OnePlus. Nový zabijak bude s najväčšou pravdepodobnosťou niesť označenie OnePlus 4. Hovorí sa však aj o tom, že číslo štyri nie je v domovskej Číne veľmi populárne a pokojne ho tak môže nahradiť číslo päť.

Nech už ale bude názov akýkoľvek, celkom isto sa dočkáme smartfónu prvotriednych kvalít. Cieľavedomá čínska spoločnosť si dá patrične záležať aj na jeho dizajnovej stránke, pričom by nám rozhodne nevadilo, keby sa mierne inšpirovala nasledovným konceptom. Ten je nepochybne jedným z najkrajších, aké kedy uzrelo svetlo sveta. Jeho zhotoviteľom je dizajnér vystupujúci pod menom Concept Creator. Najlepšie to, samozrejme, dokazujú priložené snímky. Na nich sa ukazuje OnePlus 4 s ostro rezanými líniami. Hliníkový rám má z prednej a rovnako aj zadnej strany mierne zrazené hrany pre lepšie držanie v rukách.

OnePlus 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Concept-Phones

zdroj fotografií: Concept-Phones

Na tomto ráme nechýba viacpolohové tlačidlo Alert Slider, vypínacie tlačidlo, tlačidlá regulácie hlasitosti, 3,5 mm audio jack, USB Type-C konektor, mikrofón a hlasný reproduktor. Ten má byť prítomný aj na samom vrchu prednej strany a o prehrávanie zvuku sa majú starať oba spoločne. Spodný lem tohto reproduktoru má tvoriť zaujímavý LED pásik, ktorý upozorňuje na príchodzie notifikácie. Vľavo od neho sa na tenkom vrchnom rámiku nachádza aj 8 MPx selfie kamera. Prednú stranu ďalej zdobí 5,5-palcový 2K displej. Naopak hliníková zadná strana sa môže pochváliť ikonickým logom spoločnosti, ktoré je už tradične jemne vyhĺbené pod okolitým povrchom.

Nenechaj si ujsť
Najnovší koncept smartfónu OnePlus 4 je inšpirovaný dizajnom jedného zo svojich predchodcov

Najviac pozornosti však rozhodne púta duálny fotoaparát spolu s duálnym LED bleskom. Zatiaľ čo jeden zo snímačov ponúkne rozlíšenie 16 MPx, ten druhý nesie o niečo nižšie, konkrétne 12 MPx rozlíšenie. Vo výbave tohto krásavca by mal byť zahrnutý aj procesor Snapdragon 835. Ten má údajne spolupracovať so 6 GB pamäte RAM typu LPDDR4. Interné 64 / 128 GB úložisko doplní microSD karta do veľkosti 256 GB a v hre je aj 4000 mAh vstavaná batéria. Podľa tohto šikovného dizajnéra by mal byť OnePlus 4 dostupný v bielej, čiernej a zaujímavej červenej farbe, pričom by bežal na Androide 7.0 Nougat s nadstavbou OxygenOS 4.0

zdroj fotografií: Concept-Phones

Novinky