Peaky Blinders patrí medzi obľúbené tituly fanúšikov seriálovej tvorby, ktorí momentálne netrpezlivo čakajú na pokračovanie v podobe šiestej série. Možno práve túto skupinu ľudí poteší ohlásenie videohernej adaptácie, ktoré by malo prísť na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a počítače už toto leto, píše IGN.

Peaky Blinders: Mastermind je len nedávno ohlásená novinka, ktorá prinesie bližší pohľad na univerzum seriálovej gangsterky. V hre sa vžijeme do koží šiestich členov rodiny, kde za pomoci rozumu a taktických schopností budeme riešiť autormi navrhnuté rébusy rozdelené do tematických levelov dobového Birminghamu.

Mastermind bude logická adventúra z pohľadu vtáčej perspektívy, v ktorej hlavnou úlohou hráča bude prejsť stanoveným levelom a pritom využívať špeciálne vlastností každého člena rodiny. V čom hra vyniká, je fakt, že všetky akcie hráča sa na obrazovke budú vykonávať simultánne, a preto sa bude veľký dôraz klásť na hráčovu schopnosť predvídať a myslieť analyticky.

Aby to všetko fungovalo a jednotlivé akcie do seba zapadli, autori ako základný prvok hrateľnosti zakomponovali do hry nastaviteľnú časovú os, pomocou ktorej budeš môcť svoje akcie prehodnocovať, meniť a v neposlednom rade aj skúšať nové taktiky.

Poriadny šmrnc hrateľnosti pridá premyslená skladba hlavných protagonistov, kedy každý z nich bude disponovať exkluzívnou vlastnosťou. Napríklad Tommy dokáže zastrašovať autority, Arhtur zastáva rolu siláka, Polly vyniká v kradnutí a páčení zámkov, John si rozumie s ohňom, Ada dokáže odpútať pozornosť a Finn zase využije svoju veľkosť k zakrádaniu.

Nenechaj si ujsť
Na Netflixe vyšli prvé časti dokumentu o Michaelovi Jordanovi. Má excelentné hodnotenie

Hráčovou úlohou teda bude čo najefektívnejšie prejsť daným levelom za využitia každej zo špeciálnych vlastností členov gangu, ich kombináciami a v podstate vytváraním jednoduchých algoritmov v prospech hráča. Na príbehu, zasadenom pred udalosti prvej série seriálu, spolupracuje aj jeho tvorca Steven Knight.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom