Legendárny a dlhoočakávaný seriál Game of Thrones pred týždňom vstúpil do svojej poslednej fázy a doslova zaplavil internet.  Na ňom sa začali objavovať prvé dojmy z poslednej série, rôzne diskusie, meme obrázky či čísla sledovanosti, ktoré v niektorých oblastiach doslova trhali rekordy. V Číne však takéto príjemné debaty nahradili diskusie o nespokojnosti.

The Verge informuje, že za vlnou nespokojnosti sa totiž skrýva čínska cenzúra, ktorá platí aj pre seriál Game of Thrones a jeho finálnu sériu. Fanúšikovia sa tak na sociálnych sieťach sťažujú, že kvôli rozsiahlej cenzúre zo strany čínskej vlády ide skôr o stredoveký dokument bez príbehu, ktorý ich ukráca o poriadny zážitok, ktorý si užívajú fanúšikovia po celom svete.

Prečítajte si tiež!
Posledná séria Game of Thrones trhá rekordy v počte pirátskych zhliadnutí. Za 24 hodín ich má desiatky miliónov

Očakávanie a nadšenie vystriedal hnev a smútok

Aj takto by sa dalo charakterizovať to, čo momentálne zažívajú čínski fanúšikovia. V samotnej Číne je totiž HBO blokované zo strany úradov a distribučné práva má na starosti Tencent, ktorý musí rešpektovať domovské zákony. Aj kvôli prísnym zákonom dochádza k rozsiahlým cenzúram či dokonca vystrihnutým scénam. Smutným príkladom je aj to, že už prvá časť finálnej série bola skrátená o takmer 6 minút.

Portál The Verge ďalej informuje, že čínske sociálne siete sú preplnené komentármi používateľov, ktorí požadujú vrátenie peňazí a chcú seriál bez cenzúry a v plnej paráde, bez akýchkoľvek vystrihnutých scén. Cenzúra je natoľko rozsiahlá, že okrem sexuálnych scén sú vystrihnuté aj takmer všetky popravy, viaceré boje či iné veci, ktoré v rámci deja predstavujú dôležitú súčasť a bez nich jednoducho dej už nedáva zmysel. Vystrihnutá bola napríklad aj táto záverečná scénka.

Navyše sa od poslednej série očakávajú viaceré boje, ktoré budú vyvrcholením predchádzajúcich sérií a hlavná bitka medzi armádou mŕtvych proti ostatným. Otázne preto zostáva, koľko z týchto scén budú mať k dispozícii aj sledovatelia v Číne a o koľko minút z nasledujúcich dielov budú ukrátení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom