CEO spoločnosti SpaceX, Elon Musk, patrí medzi najväčších inovátorov dneška a jeho vízie často siahajú ďaleko do budúcnosti. Jedným z najambicióznejších projektov SpaceX je raketa Falcon Heavy, ktorú verejnosť v reálnej podobe doposiaľ neuzrela.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Falcon Heavy sa stáva realitou

Po mnohých počítačových animáciách rakety Falcon Heavy sa do éteru dostali aj prvé reálne fotografie, ktoré zverejnil Elon Musk. Ohromný úspech inžinierov a všetkých pracovníkov, ktorí sa na budovaní tohto obdivuhodného stroja podieľajú, je vidieť už na prvý pohľad. Tri stupne rakety Falcon Heavy rozhodne nebolo jednoduché dať dohromady, no predsa sa to podarilo! Fotografie boli zachytené priamo v hangári SpaceX, ktorá svoju doposiaľ najväčšiu raketu vybavila kormidlami z titánu a hliníka.

Nenechaj si ujsť
Historický moment v podaní SpaceX. Do vesmíru súčasne vyslali „recyklovanú“ raketu aj modul

Odolnejší titán nájdeme na postranných stupňoch rakety, ktorá musí vo vesmíre odolať poriadne drsným podmienkam. Stredný stupeň má kormidlá vyrobené z odolného hliníka. Toto majstrovské dielo sa tak po rokoch čakania konečne stáva realitou a nepotrvá zrejme dlho, aby sa Falcon Heavy vydal aj na prvú cestu do vesmíru. Nebudeme ťa však ďalej napínať a pokojne si vychutnaj prvé fotografie tohto obdivuhodného stroja v priloženej galérii.

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
80%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]