V Číne je populárne falšovanie rôznych produktov, ktorými myslíme aj smartfóny populárnych výrobcov. A netýka sa to len ne-čínskych výrobcov. Svoje by o tom vedela povedať aj čoraz populárnejšia spoločnosť Xiaomi, ktorej smartfóny sa zapáčili aj neznámym čínskym falšovateľom. Či už ide o populárny Xiaomi Mi4, minuloročný Xiaomi Mi3, Redmi Note či dokonca aj Xiaomi Power Bank (10 000 mAh), všetky tieto zariadenia sa stali „obeťami“ falšovania. Po novom sa, bohužiaľ, k „obetiam“ falšovania pridáva aj nedávno predstavený Xiaomi Mi Note.

Podľa zdroja sa fake Xiaomi Mi Note objavil u niektorého z predajcov na čínskom aukčnom portáli Taobao.com. Tento fake neznámy predajca predáva ako originál a to, že v rukách nedrží pravý Xiaomi Mi Note, nešťastný majiteľ tohto fake modelu zistil až po otvorení krabice. Podľa jeho slov má táto kópia plastové telo, nie sklené ako originál. Nesedí tiež rozlíšenie obrazovky, ktoré je vraj veľmi nízke a voľným okom vidieť pixely displeja. Okrem toho, táto kópia nepoužíva výkonný Snapdragon 810 procesor, ale low-end MediaTek MT6582 so štyrmi jadrami Cortex-A7, ktorý sa používa v lacnejších čínskych smartfónoch.

Zaujímavé tiež je, že smartfón prichádza s predinštalovanou aplikáciou Antutu Benchmark, ktorú každý iste pozná. Háčik je ale v tom, že táto aplikácia je špeciálne upravená tak, aby zobrazovala falošné informácie o smartfóne, rovnako ako vyššie skóre. Rovnako upravená je aj aplikácia CPU-Z, ktorá sa používa na zistenie hardvéru o zariadení. Nešťastný majiteľ sa snažil stiahnuť tieto aplikácie z Google Play Store, no systém v tejto kópii je upravený tak, aby do smartfónu nebolo možné oficiálne aplikácie nainštalovať, vždy totižto v zariadení ostanú upravené verzie. Ako môžete vidieť na fotografiách, Antutu Benchmark predinštalovaný v zariadení je vo verzii 4.4.2, no dnes už existuje verzia 5.6.

My len dúfame, že sa budete falošným smartfónom vyhýbať a nikto z vás sa nestane obeťou falšovania. Odporúčame vám nakupovať len v overených obchodoch ako je napríklad ibuygou.com alebo coolicool.com.

Zdroj: mikecanex.wordpress.com

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú