Ohľadom uloženia snímača odtlačkov prstov do displeja sa ešte nedávno viedli vášnivé diskusie. Zatiaľ však stále čakáme na prvú ‚‚lastovičku.’’

Hovorilo sa, že s touto technológiou príde už Samsung Galaxy S8, no namiesto toho sme sa dočkali riešenia takpovediac na poslednú chvíľu – skener odtlačkov na zadnej strane hneď vedľa fotoaparátu. Alternatívy tu ale, samozrejme, boli v podobe skenera dúhovky oka a skenera tváre.

Nový trend s iPhonom X

Okrem Samsungu mal podobný zámer aj Apple. Je pravdou, že obaja na to vynaložili množstvo času a financií, no pravdepodobne zložitosť výrobného procesu spôsobilo to, že aj ‚‚jabĺčko’’ prišlo s iným spôsobom zabezpečenia. Jedná sa o FaceID, ktoré ponúka doteraz najpokročilejšie skenovanie tváre na 3D úrovni.

Zobraziť celú galériu (3)
Ilustračné foto / Techcrunch

Jeden z najlepších analytikov v podnikaní, Ming-Chi Kuo, ale tvrdí, že výrobcovia Android zariadení sa budú rovnako uberať práve týmto smerom, keďže v ňom vidia veľký potenciál. Ich cieľom bude vytvoriť kameru podobnú tej v najnovšom iPhone X s TrueDepth a 3D snímaním. FaceID hodnotí potom ako revolučné riešenie, ktoré zvýši záujem ľudí o túto stále pomerne nepraktickú technológiu, minimálme v súčasnosti.

Na druhej strane však stále verí, že snímač odtlačkov prstov v displeji nájdeme už v nadchádzajúcej vlajkovej lodi Samsungu, buď z rady Galaxy S, alebo Galaxy Note. Zároveň poukazuje na skutočnosť, že výrobcovia smartfónov zverejnili požiadavku ohľadom informácií o 3D snímaní tváre. To neslúži len k rozpoznávaniu.

Nenechaj si ujsť
Aj Google svojimi novými vlajkovými loďami potvrdzuje, že Apple mal pravdu

V prípade iPhonu X je totiž možné vytvárať zábavné animované Animoji či prvky do rozšírenej reality. Podľa jeho slov, v priebehu nasledujúcich dvoch až troch rokov príde väčšina výrobcov Androidov so zariadením, ktoré ponúkne 3D snímanie tváre. Otázna je však hlavne bezpečnosť či zneužitie dát.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny