Ohľadom uloženia snímača odtlačkov prstov do displeja sa ešte nedávno viedli vášnivé diskusie. Zatiaľ však stále čakáme na prvú ‚‚lastovičku.’’

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Hovorilo sa, že s touto technológiou príde už Samsung Galaxy S8, no namiesto toho sme sa dočkali riešenia takpovediac na poslednú chvíľu – skener odtlačkov na zadnej strane hneď vedľa fotoaparátu. Alternatívy tu ale, samozrejme, boli v podobe skenera dúhovky oka a skenera tváre.

Nový trend s iPhonom X

Okrem Samsungu mal podobný zámer aj Apple. Je pravdou, že obaja na to vynaložili množstvo času a financií, no pravdepodobne zložitosť výrobného procesu spôsobilo to, že aj ‚‚jabĺčko’’ prišlo s iným spôsobom zabezpečenia. Jedná sa o FaceID, ktoré ponúka doteraz najpokročilejšie skenovanie tváre na 3D úrovni.

Zobraziť celú galériu (3)
Ilustračné foto / Techcrunch

Jeden z najlepších analytikov v podnikaní, Ming-Chi Kuo, ale tvrdí, že výrobcovia Android zariadení sa budú rovnako uberať práve týmto smerom, keďže v ňom vidia veľký potenciál. Ich cieľom bude vytvoriť kameru podobnú tej v najnovšom iPhone X s TrueDepth a 3D snímaním. FaceID hodnotí potom ako revolučné riešenie, ktoré zvýši záujem ľudí o túto stále pomerne nepraktickú technológiu, minimálme v súčasnosti.

Na druhej strane však stále verí, že snímač odtlačkov prstov v displeji nájdeme už v nadchádzajúcej vlajkovej lodi Samsungu, buď z rady Galaxy S, alebo Galaxy Note. Zároveň poukazuje na skutočnosť, že výrobcovia smartfónov zverejnili požiadavku ohľadom informácií o 3D snímaní tváre. To neslúži len k rozpoznávaniu.

Nenechaj si ujsť
Aj Google svojimi novými vlajkovými loďami potvrdzuje, že Apple mal pravdu

V prípade iPhonu X je totiž možné vytvárať zábavné animované Animoji či prvky do rozšírenej reality. Podľa jeho slov, v priebehu nasledujúcich dvoch až troch rokov príde väčšina výrobcov Androidov so zariadením, ktoré ponúkne 3D snímanie tváre. Otázna je však hlavne bezpečnosť či zneužitie dát.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak