Najväčšia sociálna sieť sveta sa rozhodne nechystá skončiť so svojim biznisom, práve naopak sa ho chystá povýšiť na úplne nový „level“, ktorým by tromfla všetkých. Facebook totiž pracuje na zariadení, ktoré by umožnilo používateľom čítať myslienky, vďaka čomu by dokázali do správ napísať aj 100 slov za minútu. 

Dlhý čas bola spoločnosť Marka Zuckerberga tŕňom v oku mnohým používateľom, ale aj ostatným technologickým gigantom, a to kvôli spôsobu, akým zaobchádzala so súkromím ľudí. Ani to však Facebook výrazne neohrozilo a teraz si ďalej razí svoju cestu. Za posledné 2 roky táto spoločnosť potajme pracovala aj na produkte, ktorý môže zmeniť budúcnosť komunikácie či v prípade Facebooku aj spôsob marketingu, prezradil Daily Mail.

Kontroverzné zariadenie má zmeniť budúcnosť komunikácie a rozšírenej reality

Zariadenie na čítanie myšlienok dnes znie ako hudba budúcnosti, no najväčšia sociálna sieť v ňom vidí veľký potenciál. Jeho využitím v praxi by mohli používatelia ovládať aplikácie s rozšírenou realitou bez pohnutia prsta či odpovedať na konverzácie len svojimi myšlienkami. Prvé zmienky o tomto projekte boli odhalené ešte počas konferencie F8 v roku 2017 a od tej doby mohol vývoj značne pokročiť. Žiaľ, bližšie informácie o tejto prelomovej novinke Facebook neprezradil.

Pixabay

Nenechaj si ujsť
Zuckerberg sľubuje nový a hlavne bezpečnejší Facebook

Podľa Zuckerberga má ľudský mozog dostatočnú kapacitu na to, aby dokázal streamovať 4 HD filmy za sekundu alebo odpisovať na správy 5-krát rýchlejšie ako to robíme dnes, informoval portál NewBytes. Práve to chce využiť spoločnosť vo svojom projekte, ktorý sa jedného dňa môže stať skutočnosťou. Zatiaľ však nebol stanovený ani len približný dátum, kedy by sme sa tohto zariadenia dočkali. Jeho uvedenie na svet môže prísť až o pár rokov, no už pred 2 rokmi na ňom pracoval tím 60 inžinierov.

Facebook

Hoci to môže na prvý pohľad vyzerať úchvatne, čítanie myšlienok bude obrovským zásahom do ľudského súkromia, ktoré by inak nikdy nebolo odhalené. Facebook týmto spôsobom môže zistiť aj to, čo by sa inak nikdy na svetlo sveta nedostalo. Po posledných udalostiach s únikom osobných informácií by sa tak objavili otázky či spoločnosť toto zariadenie znova nezneužije vo svoj prospech. Vďaka nemu by totiž mohla mať kľúč k masívnemu toku ľudských myšlienok, ktoré by nemuseli byť nijak chránené pred zneužitím.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom