Počas konferencie F8, ktorú organizuje Facebook sme sa dočkali predstavenia niekoľkých noviniek a plánov najväčšej sociálnej sieti sveta. Okrem iného, Mark Zuckerberg predstavil aj novú platformu určenú pre jednoduchšie zoznamovanie používateľov.

Facebook totiž umožní vytváranie špeciálnych profilov pre zoznamovanie, cez ktoré sa bude možné spojiť s inými používateľmi. Takýto profil si ľudia budú môcť vytvoriť separátne od toho klasického a nebudú ho vidieť ani priatelia používateľa. Návrhy potencionálnych partnerov na randenie bude Facebook odporúčať na základe preferencií, spoločných priateľov a záujmov. Uvádza to spoločnosť vo svojom oficiálnom vyhlásení.

Žiadna aktivita vykonaná prostredníctvom tejto zoznamky, nebude viditeľná na štandardnom profile. Ľudí, s ktorými by si sa chcel spoznať, si môžeš pozrieť aj v skupinách a udalostiach, pričom Facebook zobrazí tých používateľov, ktorí majú tiež vytvorení špeciálny profil.

„Rovnako ako v skutočnom živote, čím aktívnejší ste v komunitách okolo vás, tým viac príležitostí budete musieť stretnúť sa s úžasnými ľuďmi,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení Facebooku.

Mark Zuckerberg počas prezentácie uviedol, že spoločnosť chce funkcionalitou a možnosťami novej služby pomôcť budovať „zmysluplné, dlhodobé vzťahy“. Má k tomu prispieť napríklad práve možnosť zoznamovať sa pred určitou udalosťou a následne sa stretnúť v reále na danom podujatí.

Pozerali sa aj na bezpečnosť

Škandál so spoločnosťou Cambridge Analytica aj v súvislosti s novou funkciou vyvoláva určité pochybnosti ohľadom súkromia a bezpečnosti dát. Mark zuckerberg však ubezpečil, že na to mysleli aj pri tvorbe zoznamky.

Chcem, aby bolo jasné, že sme funkciu navrhli s prihliadnutím na súkromie a bezpečnosť už od samého začiatku,“ uviedol Zuckerberg.

Bližšie informácie ohľadom fungovania novej platformy nie sú známe. Facebook by mal začať s testovaním zoznamky v najbližších mesiacoch a prisľúbil aj doplnenie detailnejších informácií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom