Facebook len nedávno spustil novinku v podobe Prieskumníka. Ten mal zobrazovať príspevky z lajknutých stránok a oddeľovať ich od tých, ktoré pridávajú priatelia. Teraz ale (nanešťastie…) prichádza na rad novinka v oblasti upozornení.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Facebook nasadil novinku v upozorneniach

Prieskumník, ktorý po novom oddeľuje osobný obsah od verejného, vyvolal medzi používateľmi rozporuplné reakcie. Facebook ale svoje rozhodnutie nehodlá zmeniť a pokračuje v testovaní. Novinka sa tentoraz dotkne upozornení, ktoré budú opäť rozdelené na staršie a nové. Toto rozdelenie na prvý pohľad neznie úplne zle, no má to jeden háčik.

Žeby len múdry obchodnícky trik?

Facebook nebude rozdeľovať upozornenia na základe času oznámenia, ale podľa toho, či sú pre používateľa relevantné, alebo nie. Práve tento spôsob rozdelenia môže spôsobiť opäť nevôľu medzi používateľmi. Pravdepodobnejší je teda scenár, že Facebook chce opäť vylákať peniaze od stránok tým, že bude zverejňovať upozornenia na ich príspevky prednostne.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
7%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
79%
Neznášam to
14%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.