Nielen v čase koronavírusu sa prostredníctvom najväčšej sociálnej siete sveta šíria rôzne hromadné správy, ktoré sú často zdrojom šírenia dezinformácií a hoaxov. Problém, o ktorom doteraz každý vedel, no príliš sa neriešil, chce Facebook zastaviť.

Už v januári sa objavili správy o obmedzení posielania správ v aplikácii WhatsApp a teraz sa podobná zmena môže dostať do ďalšej aplikácie spoločnosti. Podľa nových informácií sa obmedzenie počtu adresátov pri posielaní hromadnej správy má dostať aj do Messengera, informuje PhoneArena. Novinku zatiaľ Facebook len testuje. O tejto zmene informovala Jane Manchun Wong na svojom Twitteri.

Facebook v poslednom čase zapracoval do svojich aplikácií niekoľko nových zmien. Odľahčil Messenger, rozšíril nový dizajn webovej aplikácie, ktorý si môžeme aktivovať aj na Slovensku a začal upozorňovať aj na šíriaci sa koronavírus prostredníctvom hlavnej aplikácie a Instagramu.

Teraz sa však snaží zabrániť šíreniu dezinformácií a poplašných správ, ktorých v tejto krízovej situácii stále pribúda. Hoci je takýto problém známy už celé roky, až teraz sa sociálna sieť rozhodla zapracovať na zmenách.

Messenger dostane nové obmedzenie. Má zabrániť rýchlemu šíreniu dezinformácií

Jane Manchun Wong, ktorá doteraz vopred odhalila viaceré pripravované zmeny na Facebooku a jeho ďalších sociálnych sieťach, totiž vo svojom tweete na Twitteri prezradila informácie o testovaní novinky v Messengeri. Spoločnosť chce podľa týchto informácií obmedziť počet adresátov pri rozosielaní hromadných správ maximálne na 5. Doteraz bolo možné pridať aj desiatky adresátov.

Nenechaj si ujsť
Facebooku zlyhávajú pravidlá. Slovenskom sa šíria súťaže a inzeráty o ochranné rúška

Pokiaľ bude chcieť používateľ rozoslať hromadnú správu viac ako 5 adresátom, zobrazí sa varovné upozornenie, že správu nie je možné odoslať viac ako 5 ľuďom. Ako sme už spomínali, Facebook toto obmedzenie zatiaľ iba testuje a nie je presne známe, kedy by sa mohlo dostať do Messengera oficiálne.

Rovnaké obmedzenie však ešte pred pár týždňami dostala aplikácia WhatsApp, informuje The Verge. V júli minulého roka bol pre tento titul zavedený limit na posielanie správy maximálne pre 20 príjemcov. Predtým mohlo správu dostať naraz až 256 ľudí.

Facebook bojuje proti dezinformáciám po boku konkurencie

Týmto spôsobom sa tak Facebook v čase krízy snaží zamedziť hromadnému šíreniu dezinformácií a hoaxov. Len prednedávnom však sociálna sieť informovala aj o spolupráci so svojimi konkurentmi, ktorí sa spojili, aby pomohli Spojeným štátom v boji proti falošným správam.

Do boja sa pritom zapojil aj Google, Microsoft a Biely dom požiadal o pomoc aj Apple či spoločnosť Cisco. Viac informácií o tejto spolupráci sa dozvieš v samostatnom článku.

Čítajte viac z kategórie: Aplikácie

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú