Najväčšie sociálne siete hlásia ďalší obrovský výpadok po celom svete. Problémy s prístupom na Facebook a Instagram hlásia používatelia od približne 15:00 nášho času, a k problému sa vyjadrila už aj samotná spoločnosť.

Ďalší celosvetový výpadok sociálnych sietí

Používatelia po celom svete začali dnes krátko pred 15:00 nahlasovať problémy s prístupom na sociálne siete Facebook a Instagram. Týka sa to najmä uverejňovania príspevkov či prezerania Instagram Stories, a objavili sa dokonca aj problémy so službou Messenger, píše The Verge. Podľa spoločnosti DownDetector trpí Instagram výpadkom najmä v západnej a strednej Európe, zatiaľ čo používatelia Facebooku hlásia výpadky hlavne v USA.

Zobraziť celú galériu (1)
Globálna mapa výpadku Instagramu / Zdroj: Downdetector

Na problém reagovala aj samotná spoločnosť, a v príspevku na Twitteri uviedla, že si je výpadku vedomá, a urýchlene pracuje na jeho oprave. Facebook sa vo vyhlásení pre CNBC na príspevok dcérskej platformy odvolal, a uviedol, že tiež pracuje na obnovení služieb.

Najhorší výpadok v histórii utrpela sociálna sieť v marci tohto roka, kedy problémy pretrvávali viac než 24 hodín, a údajne postihli až 2,3 miliardy používateľov na celom svete. Facebook vtedy pripísal problémy chybám pri zmene konfigurácii servera, ktoré výpadok spôsobili.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom