Najväčšie sociálne siete hlásia ďalší obrovský výpadok po celom svete. Problémy s prístupom na Facebook a Instagram hlásia používatelia od približne 15:00 nášho času, a k problému sa vyjadrila už aj samotná spoločnosť.

Ďalší celosvetový výpadok sociálnych sietí

Používatelia po celom svete začali dnes krátko pred 15:00 nahlasovať problémy s prístupom na sociálne siete Facebook a Instagram. Týka sa to najmä uverejňovania príspevkov či prezerania Instagram Stories, a objavili sa dokonca aj problémy so službou Messenger, píše The Verge. Podľa spoločnosti DownDetector trpí Instagram výpadkom najmä v západnej a strednej Európe, zatiaľ čo používatelia Facebooku hlásia výpadky hlavne v USA.

Zobraziť celú galériu (1)
Globálna mapa výpadku Instagramu / Zdroj: Downdetector

Na problém reagovala aj samotná spoločnosť, a v príspevku na Twitteri uviedla, že si je výpadku vedomá, a urýchlene pracuje na jeho oprave. Facebook sa vo vyhlásení pre CNBC na príspevok dcérskej platformy odvolal, a uviedol, že tiež pracuje na obnovení služieb.

Najhorší výpadok v histórii utrpela sociálna sieť v marci tohto roka, kedy problémy pretrvávali viac než 24 hodín, a údajne postihli až 2,3 miliardy používateľov na celom svete. Facebook vtedy pripísal problémy chybám pri zmene konfigurácii servera, ktoré výpadok spôsobili.

Pošli nám TIP na článokNovinky