Do najznámejšej a zároveň najvyužívanejšej sociálnej siete na svete  pribudli za posledné mesiace viaceré nové funkcie. Napriek tomu, že sa nie všetky z nich tešia obľube Facebook nezaháľa a v pridávaní noviniek pokračuje aj naďalej. Najnovšie tak do svojej mobilnej aplikácie pridal novú ikonu, ktorej funkcionalitu testuje na malej vzorke používateľov.

Pravdou je, že samotná sociálna sieť zatiaľ funkčnosť tejto ikony bližšie neobjasnila. Kvôli tomu sa tak musíme spoliehať na screenshoty od používateľov, na ktorých sa svoju funkciu rozhodol gigant otestovať. Pri bližšom pohľade na nižšie uvedené snímky si môžeš na hlavnom ovládacom panely túto novú ikonu všimnúť, pričom sa nachádza ihneď vedľa ikony časovej osi. Podľa doposiaľ zistených informácií plní táto ikona mierne nadbytočnú funkciu, nakoľko zobrazuje príspevky, ktoré si doposiaľ mohol nájsť na časovej osi.

zdroj fotografie: STAN SCHROEDER

Nenechaj si ujsť
Facebook odteraz opäť pridáva na funkcionalite. Čo znamenajú nové farebné statusy?

Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorú môžeš poznať aj z aplikácie Instagram. V nej sa ti totižto po kliknutí na ikonu lupy zobrazia príspevky, ktoré ti táto sociálna sieť prispôsobuje na základe toho, čo sa ti páči. Po kliknutí na ikonu rakety sa tak rovnako budú zobrazovať príspevky špeciálne prispôsobené danej osobe. Tie bude Facebook generovať na základe záujmov a preferencií, pričom ti sem tiež pridá novinky z tvojho blízkeho okolia. Zatiaľ nie je celkom isté, či sa táto funkcia dostane ku všetkým používateľom mobilnej aplikácie.

zdroj fotografie: STAN SCHROEDER

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú