Facebook nedávno pridal nový vzhľad statusov. Aj tebe sa zdá, že čoraz viac vídaš farebné statusy od používateľov? Tu je dôvod, prečo to tak vlastne je. 

Farebné statusy nie sú až taká novinka. Pre používateľov Android zariadení je totiž dostupná už od konca minulého roka. Pri písaní príspevku máš možnosť výberu farby alebo farebného prechodu pozadia. Funkcia, ktorá bola doteraz exkluzivitou len pre Android, sa teda od štvrtka dostáva aj na počítače a zariadenia s operačným systémom iOS. Príspevky možno na prvý pohľad vyzerajú ako obrázky, ale v skutočnosti sa ich text dá označovať a kopírovať.

nenechaj si ujsť
Toto sa stane, keď sa na Facebook snažíš uverejniť falošnú správu

Zdá sa teda, že Facebook zúfalo hľadá spôsoby, ako si udržať používateľov a láka ich na pomerne zbytočné funkcie. Podobnú možnosť ponúka aj populárny Snapchat. V ňom však nájdeš oveľa viac kreatívnych spôsobov pre vyjadrenie svojich pocitov. Na našich nástenkách sme už túto novinku spozorovali, no veľa ľudí ju ešte nepoužíva. Ak sa tebe možnosť nastavenia farieb stále nezobrazuje, ostáva ti len čakať, kým ju gigant sprístupní.

facebookzdroj fotografie: Screenshot/Facebook

Farebné statusy v konečnom dôsledku prinášajú dve výhody pre Facebook. Priniesli nové možnosti zdieľania a poskytli používateľom novú „hračku“. Jedinou nevýhodou týchto statusov tak môže byť pre niekoho vzhľad. Posúdenie necháme na teba, a preto sa ťa pýtame. Páčia sa ti tieto nové farebné statusy na Facebooku alebo ich považuješ za zbytočné?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom